Plzeňský Ondrášek po vítězství nad Slováky: Výhru bereme, třešnička na dortu je ale postup - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Plzeňský Ondrášek po vítězství nad Slováky: Výhru bereme, třešnička na dortu je ale postup

Marie Osvaldová18. 11. 2020


ilustrační foto: FAČR

Jedna šance skončila na tyči, druhou mu lapil výborným zákrokem brankář Rodák. Až v 55. minutě se Zdeněk Ondrášek dočkal. Jeho tečovaná střela zaplula k tyči, Česko zvýšilo na 2:0 a dovedlo duel se Slovenskem k výhře a postupu do elitní skupiny. "Je to derby, všichni chtěli vyhrát, ale cíl byl postoupit. Takže bereme výhru, ale třešnička na dortu je podle mě ten postup," prohlásil plzeňský útočník.

Jak jste prožíval čekání na konec zápasu Izrael - Skotsko?
Řeknu to takhle: Chtěli jsme postoupit, minulý sraz jsme odehráli se Skotskem zápasy na 100 procent. Tam jsme měli zápas, že kdybychom hráli dva dny, tak gól nedáme. Teď jsme ukázali charakter, co bylo bylo, jsme rádi, že jsme dokázali, co jsme chtěli.


Teď vás čekají díky postupu do elitní skupiny hodně zvuční soupeři. Neobáváte se toho trochu?
Myslím, že všichni chtějí hrát proti nejlepším, fotbal hrajeme pro velké zápasy. Jediné, v co doufáme je, že se vrátí fanoušci na stadion a užijí si to s námi.


Jak se tým posunul za ty dva roky, co je u kormidla trenér Šilhavý?
Připojil jsem se až později, ale můžu říci, že je tu parta, která přijme každého, jako kdyby byl s nimi celou dobu. To mně osobně hodně pomohlo. Jde to všechno správnou cestou, může být jen líp. Každý sraz je vidět, že jsme více a více sehraní. Ty výkony jsou lepší.


Cítíte, že jste pevnou součástí národního týmu?
Neřekl bych, že jsem pevnou součástí týmu. Věřím, že jsem částí týmu. Každý sraz je po nějaké době a musí si to hráč zasloužit výkony. Byl jsem rád za důvěru. S Izraelí mi trenéři vyčítali, že jsem nebyl tolik ve vápně. Tak jsem se tam teď snažil více cpát a ze třech šancí mi spadla největší šmudla. Tohle je cesta, abych byl úspěšný i na dalších srazech.

Sdílet