Olympiáda se nekoná. Lyžařská hvězda je těhotná! | Sportovní Plzeň

 

 

Olympiáda se nekoná. Lyžařská hvězda je těhotná!

Marie Osvaldová10. 11. 2021


ilustrační. Foto: se souhlasem K. Razýmové

Nejlepší česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová je těhotná a nezúčastní se nadcházejí olympiády v Pekingu. Spolu se svým manželem Vladislavem, s kterým si vybudovala rodinné zázemí v Dolním Vlkýši blízko Plzně, očekávají přírůstek na přelomu jara a léta.

Přípravu Kateřina Razýmová zahájila standardně a až na drobnější zdravotní komplikace ze začátku přípravného období proběhla podle plánu. „V průběhu září jsem se ale cítila nepřiměřeně unavená a na konci září zjistila, že jsem těhotná. Pořád jde o poměrně ranou fázi těhotenství, nicméně je jasné, že bych sezonu absolvovat nemohla,“ říká Razýmová.

Společně s manželem a trenérem v jedné osobě Vladislavem Razýmem očekávají přírůstek na přelomu jara a léta. „Miminko jsme plánovali, načasování však vzhledem k nadcházející olympijské sezoně úplně nevyšlo. Přesto ale máme z této novinky obrovskou radost,“ říká česká reprezentační jednička. „Zatím se cítím dobře, a tak v omezené míře ještě pokračuji v tréninku, který mi můj stav umožňuje,“ dodává.

Celou nadcházející sezonu Razýmová vynechá, kariéru však definitivně končit nechce a plánuje se na lyže vrátit. „Sportovní cíle, které jsem si vytyčila pro tuto sezonu, zcela jistě nesplním, to je jasné. Ráda bych o ně ale zabojovala v dalším ročníku 2022/2023. Žen, které návrat po mateřské úspěšně zvládly, je ve vrcholovém sportu mnoho. Uvidíme, jak to půjde u mě,“ dodala Razýmová. 


Sdílet