O sportovní hry seniorů byl velký zájem, soutěžilo 14 týmů z celého kraje - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

O sportovní hry seniorů byl velký zájem, soutěžilo 14 týmů z celého kraje

Plzeň19. 5. 2022


Senioři z Plzeňského kraje změřili své síly v pátém ročníku sportovních her, které se odehrály v úterý 17. května 2022 v hokejbalové hale na Košutce. Celkem 14 týmů z Plzně a dalších měst v kraji soutěžilo v deseti unikátních disciplínách, které byly speciálně koncipované pro sportování starší generace. Účastníky za město Plzeň osobně přivítal náměstek primátora pro oblast ekonomickou, bytovou, sociální začleňování a nakládání s majetkem města David Šlouf. Letošní ročník vyhrál ženský tým Městské rady seniorů města Domažlice. Na druhém místě skončil tým Aktivní stáří TJ Rozvoj, třetí příčku obsadili muži z Tlučné – družstvo Krokodýl.

„Celý život jsem aktivně sportoval, hrál jsem volejbal, což mě trochu poznamenalo. Dnes jsem rád, když každé ráno rozhýbu bolavá záda. Jsem doslova u vytržení, když vás vidím, jak se na sportovní hry těšíte. Vaše fyzická kondice je obdivuhodná, stejně tak nadšení, s jakým ke sportování přistupujete,“ řekl při zahájení her David Šlouf. Všem účastníkům popřál, aby si sportovní dopoledne užili a nedošlo k žádnému zranění. Současně také vyřídil pozdravy od primátora města Plzně Pavla Šindeláře, který sportovním hrám poskytl záštitu.

Slavnostního zahájení se zúčastnilo mnoho hostů a zástupců z Plzeňského kraje, města Plzně a městských obvodů Plzeň 1, 3, 4 a 5-Křimice. Před přistoupením k jednotlivým disciplínám složili senioři slib sportovce: „My, soutěžící, slibujeme, že budeme soutěžit čestně, s maximálním úsilím k dosažení těch nejlepších výsledků tak, abychom důstojně reprezentovali Plzeňský kraj. Zároveň soutěžíme proto, abychom iniciovali další seniory ke sportovnímu úsilí, aby se také zapojili do sportu, a tím utužili své zdraví. Tak slibujeme.“

Senioři během sportovního dopoledne změřili své síly v bollo-ballu, hodu šipkami do terče, hodu basketbalovým míčem na koš, střelbě na florbalovou branku, v chůzi na 800 metrů, disc golfu, snack golfu, hodu kriketovým míčkem na cíl, pétanquu a lukostřelbě. Nešlo o běžné sportovní disciplíny, ale o speciálně vytvořené soutěžní prvky pro sportování starší generace. Například disc golf je hod frisbee do kovového koše, který je padesát metrů daleko. Bollo-ball je hod míčem do konstrukce ze třímetrové vzdálenosti. A snack golf je odpalování míčku golfovou holí s cílem trefit se do padesát metrů vzdáleného terče.

Sportovní hry seniorů Plzeňského kraje 2022 pořádá Rada seniorů České republiky, z. s. s., Krajská rada seniorů Plzeňského kraje, p. s., organizuje je Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z. s. Kromě sportovních disciplín si účastníci užili i společenské odpoledne v centru TOTEM v Kaznějovské ulici.

Dvouletá pauza způsobená pandemií covidu-19 se na počtu účastníků neprojevila. Naopak, podle organizátorů se akce účastní stále více týmů. „Po dvouleté přestávce jsme všichni rádi, že jsme se opět mohli setkat a kromě sportovního klání prostě být pospolu. Naši senioři byli v letech 2016 až 2019 úspěšní i v celostátní soutěži. Získali opakovaně putovní pohár za první místo v národním kole, a další pak v soutěži mezinárodních týmů,“ řekla Vlastimila Faiferlíková, ředitelka Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM.

Galerie: Plzen.eu

Text: Eva Kriegerová
Foto: Martin Pecuch


Sdílet