Nepovedený závěr roku. Plzeň padla na ledě posledního | Sportovní Plzeň

Nepovedený závěr roku. Plzeň padla na ledě posledního

Marie Osvaldová30. 12. 2020

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň nenavázali na svoji výhru v Litvínově a prohráli na ledě beznadějně posledních Českých Budějovic 3:4 v prodloužení. Alespoň bod vydřela Škodovka díky dobré třetí třetině, kdy se v rozmezí necelých dvou minut trefili Kodýtek a Rob.

Motor na úvod utkání ustál oslabení a v plném stavu zahrozil. Doležal předložil Jonákovi a jeho bomba z první těsně minula břevno. To na druhé straně se rozezvučela branková konstrukce, když si na osu hřiště najel Pour. Další velkou šanci zapsal Karabáček, jenž pláchl do úniku, avšak na Frodla nevyzrál. Bezbrankovou úvodní část ukončil těsně před sirénou Suchý, který po příhře na zadní tyč neusměrnil kotouč na místo určení.

Prostřední třetinu načal v oslabení Straka, který se po příhře Eberleho ocitl sám před Strmeněm, ten jej vychytal. Činil se ovšem i Frodl, jenž bravurně zareagoval na teč Adamského Lytvynovovy pobídky. Až v polovině utkání dostal nabito v přesilové hře na levý kruh Matěj Stříteský a trefil ideálně do vzdálenějšího horního růžku. Jenže brzy poté rychle objel branku a zasunul k bližší tyči Miroslav Forman. Brzy na to navíc Voženílek našel mezi kruhy najíždějícího Zdeňka Doležala, který z první trefil ideálně. Ještě možná lépe od modré vypálil Karel Plášil a využil početní výhodu. Rázem tak po dvou třetinách byli výrazněji blíže k vítězství Jihočeši.

Cestu za vyrovnáním odstartoval Gulaš, po příhře v přečíslení ale byl domácímu strážci svatyně příliš blízko. Lépe si vedl dnešní jubilant  Petr Kodýtek, který bekhendem dorazil předchozí ránu právě svého kapitána. Za šestašedesát vteřin navíc najel mezi kruhy Luboš Rob a div neprotrhl síť. Akci přitom rozjel již svou čtvrtou asistencí v sezóně Dominik Frodl. Dokonce obrat mohl v dalším střídání dokonat opět Kodýtek, ránu ze vzduchu ale Strmeň dokázal vytěsnit. Základní hrací doba tak nerozhodla, to až přesně po minutě prodloužení Miroslav Forman, jenž se dostal do úniku a zavěsil do šibenice.