Nepovedená příprava: Hokejisté odjíždí z Litvínova s debaklem! | Sportovní Plzeň

 

 

Nepovedená příprava: Hokejisté odjíždí z Litvínova s debaklem!

Marie Osvaldová16. 8. 2022


Zdroj: HC Škoda Plzeň

Po výhře 4:0 nad prvoligovým Šumperkem přišlo pro hokejisty Plzně v přípravě na nadcházející sezónu velké vystřízlivění. Západočeši na ledě Litvínova propadli a nakonec prohráli 0:7.

Hned v první minutě střetnutí musela Škoda do oslabení a přesně po šedesáti vteřinách hry toto počínání potrestal Petr Straka, který doklepával kotouč prakticky do prázdné. Brzy na to se z šarvátky vyklubala další početní výhoda Vervy a ta opět udeřila. Estephan vystřelil a Patrik Zdráhal šikovně protečoval touš do sítě. Vrátit své barvy do zápasu mohl poté kapitán Škody Kodýtek, zblízka ovšem na Zajíčka nevyzrál ani nadvakrát. Po chvilce táhl přečíslení dvou na jednoho Helt s Berkou. Prvně jmenovaný vzal vše na sebe, Pavlát předvedl parádní zákrok. V závěru periody se ještě v boxerské vložce utkali Kolář s Bittenem, ten uspěl na body.

I v úvodu další třetiny černožlutí navýšili svůj náskok. A to dokonce v oslabení, kdy Havelka hostům vypíchl kotouč, vyslal na zteč Filipa Helta, který mířil milimetrově přesně. Korigování měl na čepeli Suchý, zblízka ale nepřekonal připraveného Zajíčka. Poté se hezky svého strážce zbavil Rekonen, mezírku mezi betony gólmana ovšem nenašel.

Poslední třetina pak připomínala litvínovskou exhibici. Nejprve po ose Zdráhal a Stránský zakončil přesně Petr Straka. Již pátý zásah připravil Západočechům Denis Zeman, který tvrdou bombou využil již třetí přesilovku v zápase. Definitivní podobu výsledku udělala necelá půlminutka, kdy na konečných 7:0 završili Jiří Fronek a Jindřich Abdul. Škoda tak druhý přátelský zápas prohrála, již ve čtvrtek se ale stejnému soupeři opět postaví, tentokrát na domácím ledě.


Sdílet