Nepovedená premiéra. Hokejisté nedali v Pardubicích gól a odjíždí bez bodů | Sportovní Plzeň

Nepovedená premiéra. Hokejisté nedali v Pardubicích gól a odjíždí bez bodů

Marie Osvaldová10. 9. 2021

Na první extraligový zápas nové sezóny by hokejisté Plzně nejraději asi zapomněli. Po nepovedeném výkonu prohráli Západočeši v Pardubicích 0:4. Utkání rozhodla druhá třetina, ve které se domácí prosadili hned třikrát.

Jako první zahrozil v utkání Blümel, který vlétl do pásma a vypálil, Furch zakročil. Činil se i Frodl, když se kolem obránce protáhl Bulíř a zakončoval bekhendem zblízka. Nebezpečně zase v první přesilové hře duelu pálil Paulovič z levého kruhu, jenže minul. Do vyložené šance se dostal později Anthony Camara. Nejproduktivnější hráč a střelec v pardubické přípravě ujížděl sám na hostující svatyni, jenže kličku do forhendu zvládnul pouze se střelou vedle. Když pak zblízka nepřehodil ani nadvakrát beton Furcha Musil, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

V úvodu prostřední části odolali Západočeši v oslabení, jenže po pár vteřinách dvakrát vypálil z mezikruží Marek Hecla a po zblokovaném pokusu ten druhý již našel svůj cíl. Za přibližně dvě minuty dostal mnoho prostoru ve stejném místě i Juraj Mikúš a Pardubice byly rázem v trháku. Vzápětí se navíc sám na Furcha trhl Kousal, avšak svižnou střelou si na něj nepřišel. Do totožné příležitosti ujel na druhé straně i Kodýtek, jenže mířil až příliš přesně - do tyče. K ráně z první poté natáhl Paulovič na pravém kruhu, muž s maskou Škody odolal. Stejně jako těsně před druhou sirénou, když znovu všem na ledě pláchl Camara. Jenže i tak ještě Dynamo v poslední minutě zapsalo třetí trefu, když se na listinu střelců zapsal z vrcholu brankoviště Robert Říčka.

Poslední třetina začala šancí Blümela, který se zbavil svého strážce, ale sám před svatyní indiánů nevyzrál na jejího strážce. Vzápětí ujížděli sami na gólmana Cinciala s Heclem, druhý jmenovaný ovšem zamířil pouze do tyče. Stejný hráč dostal šanci na reperát i po chvilce, když jej před brankou oslovil zpoza ní Camara, ovšem i nyní vše ztroskotalo na přesnosti. Čtvrtou trefu svých barev tak přidal až opět Robert Říčka, který svou dělovkou z levého kruhu ukončil po jedenácti vteřinách přesilovou hru. Úvodní extraligové kolo tak Plzni do tabulky body nepřineslo.