Není cesty zpět! Na libereckém ledě dnes vypukne rozhodující bitva | Sportovní Plzeň

 

 

Není cesty zpět! Na libereckém ledě dnes vypukne rozhodující bitva

Josef Krebs14. 3. 2023


ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň


Ani dvojzápas v Plzni o vítězi předkola nerozhodl, a tak se série hraná na tři vítězná utkání stěhuje opět pod Ještěd. Není už na co čekat, Západočeši budou slavit postup do čtvrtfinále, nebo pro ně sezóna skončí. Vyrovnanou a jistě velmi vyhrocenou bitvu sehrají svěřenci Petra Kořínka již dnes od 19:00 na ledě Home Credit Areny. 

Plzeň s Libercem odehrála letos již osm duelů a hned čtyři nerozhodla základní hrací doba. Na ledě Tygrů indiáni vybojovali pomyslných šest bodů z dvanácti možných a naprázdno vyšli pouze v prvním střetnutí série.

Nyní přichází na řadu vrchol předkola. Rozhodující páté utkání na severu Čech, kde se již rozhodne o všem. „Do Liberce pojedeme s jasným cílem, chceme ten zápas zvládnout a postoupit. Věřím, že na to sílu máme,“ říká plzeňský útočník Jakub Pour.

🎥 Jakub Pour se včera do toho pořádně opřel a v prodloužení odmítl konec sezóny @HC_Plzen! 🤯🔥 #PLZBTL pic.twitter.com/UBTHUJQruU

— Tipsport extraliga (@telhcz) March 13, 2023

"Poslední utkání mělo bojovnost, správné nasazení, typický zápas play off. Kluci zápas odmakali, nyní je to padesát na padesát. My se nikdy nevzdáváme," doplnil trenér indiánů Petr Kořínek.

Předkolo play off 2022/23:

Středa 8.3.2023 Bílí Tygři Liberec vs. HC Škoda Plzeň 4:1
Čtvrtek 9.3.2023 Bílí Tygři Liberec vs. HC Škoda Plzeň 0:6
Sobota 11.3.2023 HC Škoda Plzeň vs. Bílí Tygři Liberec 1:3
Neděle 12.3.2023 HC Škoda Plzeň vs. Bílí Tygři Liberec 2:1pp
Úterý 14.3.2023 Bílí Tygři Liberec vs. HC Škoda Plzeň (od 19:00)

 

 


Sdílet