Náměstek Zarzycký potvrdil další podporu sportu: Triatlonové akademii dáme 850 tisíc - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Náměstek Zarzycký potvrdil další podporu sportu: Triatlonové akademii dáme 850 tisíc

Marie Osvaldová29. 4. 2021


Město Plzeň podporuje mládežnickou triatlonovou akademii již třetím rokem. V tom letošním na její fungování přispěje částkou 850 tisíc.


„Vím, že díky plzeňským organizátorům byl v osmdesátých letech uspořádán první triatlonový závod v bývalém Československu. A samozřejmě smekám před Vaší olympijskou medailí," uvedl při setkání s předsedou klubu Triatlon Plzeň Janem Řehulou první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.


Jan Řehula získal na olympiádě v Sydney 2000 bronzovou medaili. Na těchto olympijských hrách se triatlon představil poprvé v olympijské historii a stále se jedná o jedinou olympijskou medaili naší země v tomto sportu. Triatlonová akademie v Plzni čítá desítky sportovců. Mladí atleti se v rámci přípravy účastní taktéž republikových šampionátů v jiných sportech. Letos například halového mistrovství v atletice.


Při slavnostním podpisu dotační smlouvy na letošní podporu akademie ve výši 850 tisíc korun popřál náměstek předsedovi klubu i všem sportovcům pevné zdraví a překonání osobních rekordů. „Vzhledem k tomu, že už nás čekají teplejší dny věřím, že ani trvající uzavření bazénů nebude překážkou pro Váš pravidelný trénink a budete moci využít pestré nabídky plzeňských rybníků,“ uzavřel první náměstek s ohledem na využívání zázemí u Seneckého rybníku.


Sdílet