Náměstek Zarzycký: Navýšili jsme finanční podporu legendám plzeňského sportu - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Náměstek Zarzycký: Navýšili jsme finanční podporu legendám plzeňského sportu

Marie Osvaldová4. 5. 2021


Nadační fond západočeských olympioniků poskytuje humanitární podporu dříve narozeným účastníkům Olympijských her. Sdružuje desítky medailistů nejen z olympijských her, ale také Mistrovství světa či Evropy. V letošním roce dostaly legendy ještě navýšený příspěvek od plzeňské radnice z důvodu přijetí nových členů do Nadačního fondu a také zvýšených finančních nároků spojených s pandemií koronaviru.


„Neskutečně si vážím vaší práce a dlouhodobé pomoci našim sportovním legendám. V dobách minulých jsme tyto sportovce opěvovali, mnohým z nás dávali životní směr. Proto považuji za čest pomoci jim v dobách, kdy to nejvíce potřebují,“ řekl při podpisu smlouvy ve výši 150 tisíc korun náměstek první náměstek primátora Roman Zarzycký. Ten jako dárek obdržel tričko z kolekce letošních olympijských her.


Předseda správní rady nadační fondu Vladimír Jarý, dlouholetý reprezentant házené a nejlepší házenkář Československa v roce 1973 za podporu upřímně poděkoval. "Převážná část z podpory jde na příspěvek na rehabilitaci členů a na humanitární pomoc," dodal.


V letošním roce byla částka navýšena z důvodu přijetí nových členů do Nadačního fondu a z důvodu zvýšených finančních nároků spojených s pandemií koronaviru.


Sdílet