Nadšená Hrochová: Vůbec jsem nepočítala, že bych mohla být tak vysoko | Sportovní Plzeň

 

 

Nadšená Hrochová: Vůbec jsem nepočítala, že bych mohla být tak vysoko

Marie Osvaldová19. 7. 2022


Foto: S. Maléterová

Velký úspěch zaznamenala plzeňská vytrvalkyně Tereza Hrochová na probíhajícím mistrovství světa v atletice v americkém Eugene. Ve svém třetím maratonu v životě po takticky výborném výkonu skončila v čase 2:30:39 na 17. místě a byla v závodě vůbec pátou nejlepší Evropankou.

"Budu to hodnotit určitě pozitivně. Samozřejmě v ten čas jsem si trošku myslela na osobáček, ale zase jsem vůbec nepočítala, že bych mohla být v rámci umístění takhle vysoko, což se na takové akci asi počítá víc. Takže já jsem spokojená," hodnotila svěřenkyně trenéra Vladimíra Bartůňka.

Šestadvacetiletá vytrvalkyně si tak spravila chuť po nevydařené olympiádě, kde těsně před svým závodem zkolabovala a i přesto, že se nakonec na maratonskou trať vydala, skončila až na 58. místě. "Věděla jsem, že jsem dobře připravená. Ale také jsme se bála, abych tu neudělala nějaký propadák. Přece jen maraton není o deseti minutách, ale o dvou a půl hodinách, kdy se může stát strašně věcí," hlásila druhá nejmladší žena ve startovním poli.

Průběh závodu byl podle členky AK Škoda Plzeň svým způsobem náročný. "Po čtrnáctém kilometru, po prvním kole, to tam holky začaly kopat. Říkala jsem si: To bude docela problém, bolely mě nohy. Říkala jsem si: Ještě nejsem ani v půlce a už se mi to nelíbí. Pak se to nějak rozběhlo," popsala Hrochová, kterou čeká už za měsíc další vrcholná akce, maraton na evropském šampionátu v Mnichově. „V půlce trati jsem si říkala, že mě na Mnichov nikdo nedostane. Asi mi nic jiného nezbyde, ale v tuhle chvíli se tam s těma nohama, které mám kožené, ne úplně těším,“ dodala.


Sdílet