Mosquera slavil narození dcery. Čeká ho postih, oznámil trenér Bílek | Sportovní Plzeň

 

 

Mosquera slavil narození dcery. Čeká ho postih, oznámil trenér Bílek

Josef Krebs23. 10. 2022


foto: FC Viktoria Plzeň


Plzeňský trenér Michal Bílek mohl být po sobotním výkonu svých svěřenců spokojený. Vítězství 3:1 nad Baníkem Ostrava totiž znamená již sedmibodový náskok v čele tabulky na druhou Slavii. Sešívané navíc dnes čeká derby proti Spartě, jedno z pražských „S“ tedy jistě ztratí. Velké starosti však trenérovi přidělalo vážné zranění Jana Klimenta nebo vykartování Jhona Mosquery pro nejbližší ligový zápas ve Zlíně.

„My jsme zvládli výborně úvod té první půle. Soupeř si pak sice vytvořil situace, ale výborně nás podržel nás podržel Staněk,“ zhodnotil Bílek vývoj utkání.  

Plzeňané se v utkání s Baníkem snažili odčinit blamáž z Českého poháru, ze kterého je v minulém týdnu vyřadil třetiligový Hlučín. „Je to pro nás vzpruha, skvělá odpověď na středeční utkání. V poháru jsme chtěli jít určitě dál. Výsledek byl pro nás těžká rána, o to více si vážíme dnešního vítězství. Zase se ukázala síla toho kolektivu,“ doplnil trenér.

Velkou ztrátou pro Plzeň je zranění Jana Klimenta, který byl nucený střídat už v prvním poločase. „Bohužel si obnovil zranění, píchlo ho znovu ve svalu. Podle prvotních informací to nevypadá vůbec dobře,“ prozradil Bílek a pochválil Klimenta za podaný výkon: „Po posledním zranění se dokázal bleskově vrátit do výborné formy. Předvádí skvělé výkony, pro obranu soupeře je vždy nebezpečný.“

Další ztrátou, kterou Viktoria počítá před příštím ligovým zápasem, je i zbytečně vykartovaný Jhon Mosquera. Ten obdržel žlutou kartu v utkání s Baníkem za svléknutí dresu při gólové oslavě. Kolumbijský záložník oslavil narození své dcery nápisem na tílku, které prezentoval do kamer u hrací plochy. „Musíme si dávat na karty pozor, tohle je vyloženě hloupost. Určitě za to bude postih. Nebojím se ale, že hráči ze širšího kádru, kteří nastoupí, svůj úkol na hřišti zvládnou,“ vzkázal Bílek.

„Věřím, že morálkou, chutí a nadšením ten podzim už dotáhneme dobře. Zítra některý z pražských týmů určitě ztratí, což je pro nás velmi dobrá zpráva. My se ale musíme soustředit hlavně na sebe,“ dodal Bílek.

Po sobotním utkání budou muset Západočeši opět přepnout do módu Ligy Mistrů. Již v úterý totiž odlétají do italského Milána, kde ve středu večer vyzvou slavný Inter. „Je to zase něco jiného. Budeme hrát se soupeřem, který je obrovský favorit. Uvidíme, jakou sestavu vybereme,“ zakončil trenér.


Sdílet