Mládí vpřed. Hokejová Plzeň si pojistila služby beka i gólmana

Marie Osvaldová22. 11. 2021


Foto: HC Škoda Plzeň

Vedení hokejové Plzně prodloužilo smlouvy se dvěma svými hráči. Obránce David Kvasnička svým podpisem stvrdil prodloužení spolupráce s klubem o další dva roky, brankář Dominik Pavlát podepsal jednoletou smlouvu s opcí na jeden rok.

Dvaadvacetiletý Kvasnička je odchovancem plzeňského hokeje. V extralize debutoval v A týmu indiánů již ve svých 16 letech během sezóny 2015/16. Bek, který se zúčastnil i dvou světových šampionátů hráčů do 20 let, doposud odehrál v české nejvyšší soutěži 171 zápasů a připsal si 25 kanadských bodů za 5 gólů a 20 asistencí. „David je náš kluk, stále velmi mladý, který si na rok odskočil do Vítkovic, pak se opět vrátil. Začátek letošní sezóny měl velice dobrý. Pořád se jedná o hráče, který má potenciál a může dál růst. Rozhodli jsme se, že ho v týmu chceme, aby se pořád zlepšoval a jednou třeba i převzal roli klíčového beka. David s klubem prodloužil smlouvu o dva roky,“ říká Tomáš Vlasák, sportovní manažer HC Škoda Plzeň a asistent trenérů. "Jsem moc rád, že mi Plzeň dala nabídku k prodloužení smlouvy. Důvodů k podepsaní bylo několik. Je tady perspektivní tým, který chce hrát o ty nejvyšší příčky, zároveň se jedná o mladé mužstvo, chceme se pořád zlepšovat. Prodloužení spolupráce jsme tak rychle podepsali. Jsem tady spokojený, v kabině máme skvělou partu. Jednou jsem si v kariéře odskočil do Vítkovic, pak jsem se vrátil domů, abych zjistil, že v Plzni je to zkrátka nejlepší. Proto mám radost, že tu budu pokračovat,“ přiznává obránce David Kvasnička.

Nyní dvaadvacetiletý gólman debutoval v Tipsport extralize během sezóny 2017/18 v dresu Chomutova, za Piráty posléze podával vynikající výkony v Chance lize. Od loňské sezóny je Dominik Pavlát, bývalý mládežnický reprezentant, členem HC Škoda Plzeň, v jehož dresu si v ročníku 2020/21 odbyl obnovenou premiéru v české nejvyšší soutěži. "Zájem o Dominika Pavláta byl jak u nás, tak v jiných klubech. Z tohoto důvodu jsme museli jednat rychle. Jsme moc rádi, že jsme se spolu domluvili. Dominik je stále mladý kluk, který toho má hodně před sebou a pod vedením trenéra brankářů Rudolfa Pejchara dělá pokroky. Věříme, že v horizontu jedné či dvou sezón převezme pozici týmové jedničky," podotkl Vlasák. Sám gólman Západočechů přiznává, že je v Plzni hodně spokojený. "Navíc se mi výborně spolupracuje s panem Pejcharem, díky jeho zásluze odsud vzešla řada skvělých gólmanů, budu v naší spolupráci věřit i dál. Nějaké nabídky se objevily, ale rozhodl jsem se prodloužit s Plzní. Je mi blízká a oblíbil jsem si to tady,“ dodal.


Sdílet