Mladí golfisté mistry Evropy! - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Mladí golfisté mistry Evropy!

Plzeň27. 7. 2022


Letošní rok je z hlediska Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje mimořádný. Je totiž nabitý nejenom úspěchy, ale i mimořádnými úspěchy. O nejnovější se ve Finsku postarali golfisté Kristina Lebová s Jakubem Jandou z Greensgate Golf Clubu. Ti totiž výraznou měrou přispěli k senzačnímu zisku titulu mistrů Evropy smíšených družstev do šestnácti let. Více o tomto nevídaném počinu se dozvíte na webu České golfové federace.

Mistryní Evropy se stala i tenistka Eliška Forejtková z plzeňské Slavie. Na šampionátu starších žákyň konaném v Mostu nenašla spolu s Alenou Kovačkovou přemožitelku ve čtyřhře.

Bikerka Simona Spěšná na svůj druhý titul mistryně Evropy navázala titulem české šampionky mezi juniorkami... a přidala se k ní Adéla Holubová (1. v U23 a 2. mezi ženami).

Slalomářky na divoké vodě Bára Galušková s Markétou Hojdovou skončily na juniorském evropském poháru 2. a 3.

Na evropském olympijském festivalu mládeže reprezentují atleti Jonáš Fleisig, Viktorie Jánská a Jan Škarban spolu s judistkou Annou Skalskou, která byla dokonce vlajkonoškou na slavnostním zahájení. Národní šampionáty mají na konci července rychlostní kanoisté či tenista Matěj Fejka. Tak i nadále fanděte, ať už jste kdekoli ;-)

Zdroj: AIS


Sdílet