Mistrovství republiky juniorů v POOL-BILLIARDU 2023 | Sportovní Plzeň

 

 

Mistrovství republiky juniorů v POOL-BILLIARDU 2023

Plzeň6. 3. 2023O víkendech 20. – 21. ledna a 4. – 5. února se uskutečnila v Pardubicích série Mistrovství republiky juniorů v pool-billiardových disciplínách. Svá horká želízka na tento prestižní turnaj vyslal i Billiard klub Bio systém Plzeň. Hájit plzeňské barvy se vydali Thomas Stewart a Lukáš Babický.

Během lednového víkendu se hrála tzv. „desítka“ a „osmička“. Billiard klub Bio systém Plzeň výborně reprezentoval 16letý Thomas Stewart, který v obou disciplínách skončil na bronzovém 3. místě. Nedělní „osmičky“ se zúčastnil také teprve 9letý Lukáš Babický, který ve skupině zaskočil dvojnásobného mistra republiky Toma Kurze, když jej porazil 3:2 na zápasy. Nakonec po výborném výkonu obsadil pěkné 5. místo. Mezi pěticí nejlepších však byl jasně nejmladším hráčem, což je velký příslib do budoucna.

První únorový víkend patřil disciplínám 14.1 nekonečná a „devítce“. V první disciplíně, která se hrála v sobotu,  obsadil Thomas Stewart opět 3. místo. Na nedělní devítku se přihlásil rekordní počet 25 hráčů a konkurence byla obrovská. Naši borci obsadili 8. místo (Stewart) a 9. místo (Babický).

Celkově pro plzeňský klub dopadla celá série velmi dobře. Thomas Stewart získal celkové třetí místo v hodnocení všech disciplín a Lukáš Babický přiváděl mnohdy k až k zoufalství o mnoho let starší hráče, z nichž některé nejen potrápil, ale dokázal je i porazit. Je vidět, že kulečník má v našem městě talenty a věřme, že i v dalších juniorských turnajích předvedou konkurenci, že se s nimi do budoucna musí počítat.


Sdílet