Mistrovská Plzeň začala ligu remízou, v závěru přežila penaltu | Sportovní Plzeň

Mistrovská Plzeň začala ligu remízou, v závěru přežila penaltu

Marie Osvaldová30. 7. 2022

Bláznivý zápas s alespoň remízovým koncem pro Viktorii. Tak jde popsat utkání prvního kola Fortuna ligy mezi Teplicemi a Plzní. Západočeši na začátku druhé půle prohrávali už 0:2, díky Klimentovi a Mosquerovi zvládli vyrovnat. V osmé minutě nastavení pak Staněk chytl domácímu Urbancovi pokutový kop, a tak si Viktoriáni odváží ze severu Čech bod za remízu 2:2.

Hned v první desetiminutovce měli viktoriáni obrovskou šanci na otevření skóre. Tomáš Kučera nešťastně podklouzl, a tak nabídl šanci Václavu Pilařovi. Navrátilec do plzeňského klubu chtěl ještě nesobecky předložit Janu Kopicovi, jenže Tomáš Vondrášek se stihl vrátit a odvrátil míč na rohový kop. Jenže to bylo na dlouhou dobu od Západočechů všechno, a naopak ze své první šance se radovaly Teplice. Domácí vybojovali míč ve středu pole, předvedli tři rychlé přihrávky až na zakončujícího Jakuba Urbance a bylo to 1:0. Do konce prvního poločasu už se nic nestalo, a tak se za tohoto stavu odcházelo i do kabin.

Hned zkraje druhé půle skláři odskočili na rozdíl dvou branek, Alois Hyčka posunul na Urbance a ten zvýšil vedení žlutomodrých. Brzy poté měl na kopačce snížení Jan Kopic, ale proti jeho střele se vyznamenal Tomáš Grigar. Kontaktní gól přišel po necelé hodině odehrané hry, rohový kop Lukáše Kalvacha dostal hlavičkou do sítě Jan Kliment. Stoprocentní šanci na brzké vyrovnání měl Tomáš Chorý, jenže po výborné přihrávce od Klimenta pálil z malého vápna vedle. Dvacet minut před koncem se červenomodří dočkali, po hlavičce Klimenta do tyče se míč odrazil k volnému Mosquerovi a do konce zápasu bylo vše otevřené. Mosquera následně pálil zpoza vápna na zadní tyč, kterou jen těsně minul. Viktoriáni se snažili otočit ze všech sil, v další šanci skončilo Havlovo zakončení po centru Sýkory nad břevnem. Nakonec to ale mohly být Teplice, které měly největší šanci překlopit vedení zpět na svoji stranu. Po faulu Lukáše Hejdy se kopala penalta, kterou však fantasticky lapil Jindřich Staněk.

Svěřenci trenéra Michala Bílka sice tedy stáhli dvougólovou ztrátu, na výhru v prvním kole nové sezony to ale nestačilo, zápas v Teplicích skončil remízou 2:2.