Mistři! Plzeň se po čtyřech letech vrací na fotbalový trůn! | Sportovní Plzeň

Mistři! Plzeň se po čtyřech letech vrací na fotbalový trůn!

Marie Osvaldová11. 5. 2022

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Před sezónou silně podceňovaní fotbalisté Viktorie Plzeň slaví už po předposledním kole nadstavby znovu po čtyřech letech zisk mistrovského titulu. Rozhodla o tom jejich výhra v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové 2:0 a současně jen remíza Slavie na Baníku.

Začátek souboje s nevyzpytatelným Hradcem byl ze strany Plzně opatrný. Viktoriánská obranná hráz musela hned několikrát hasit nebezpečné útoky domácího mužstva, ten se ale v prvním dějství prakticky nedostal do zakončení. Postupně však začali vystrkovat růžky i Západočeši. V 19. minutě po faulu na Beauguela pálil z přímého kopu kousek vedle Vízkovy branky Mosquera a o pouhou minutu poté poslal na francouzského kanonýra nebezpečný centr Řezník. Francouzský útočník sice míč minul, ale ten se mu odrazem od hradeckého obránce okamžitě odrazil zpět k nohám a po jeho  přesné střele pod břevno poslal Viktorii do vedení.Dvě minuty před odchodem do kabin ještě Lukáš Kalvach parádně zatočeným přímákem zaskočil brankáře Vízka, ten ale jeho střelu vyrazil z brankové čáry. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro Plzeň.

V 54. minutě přišel na plac Tomáš Chorý a jen pár vteřin nato se po Řezníkově rohu dostal do zakončení hlavou. Brankář Hradce sice míč vyrazil, ale Mosquera ho pohotově dorazil do sítě a navýšil na rozdíl dvou branek. Plzeň hrála v poklidu, Hradci nedala sebemenší šanci a po závěrečném hvizdu celý tým jen čekal u mobilů na zprávu o konečném stavu z Ostravy. A protože Baník i v oslabení uhájil proti Slavii remízu, mohla v táboru Západočechů vypuknout mistrovská radost.