MČR v plavání v kategorii OPEN, Ústí nad Labem 18. – 20. 6. 2021

Plzeň21. 6. 2021


Po roční koronavirové pauze se opět uskutečnilo Letní mistrovství České republiky v plavání. Do Ústí nad Labem se republikový šampionát vrátil po dlouhých 34 letech. V areálu Klíše, se představila kompletní česká špička, pro kterou to byla poslední možnost pokusit se splnit limity na Olympijské hry v Tokiu.

Kristýna Horská

Náš klub reprezentovalo celkem 39 plavců, kteří se svými výkony rozhodně neztratili. Největšími medailovými želízky byla Kristýna Horská a Ondřej Gemov. Kristýna, která má svou účast na olympijských hrách jistou, patřila k nejúspěšnějším účastníkům tohoto mistrovství. Celkem si vyplavala čtyři mistrovské tituly na 100 a 200 metrů prsa, a také na obou polohových závodech. Svými výkony se výrazně zapsala i pod tři tituly ve štafetových závodech. Vynikající výkony předvedl i její tréninkový kolega Ondřej Gemov, který si vyplaval dva tituly na 400 metrů volný způsob a 200 metrů motýlek. Celkem si z ústeckého bazénu odvezl pět medailí. Medailovými úspěchy se blýskli i naši talentovaní junioři Veronika Tondrová, Nicole Harmašová, Tomáš Chocholatý a Ondřej Smrček.

Celkem si náš klub odváží dvacet cenných kovů, čímž potvrdil svou vysokou pozici v domácí konkurenci. V září tohoto roku nás čekají republikové šampionáty juniorů (10. – 12. 9. 2021) a poté MČR družstev (25. – 26. 9. 2021).

Výsledky z MČR v plavání v kategorii OPEN (.PDF)


Sdílet