MČR juniorů v atletice | Sportovní Plzeň

MČR juniorů v atletice

Plzeň10. 3. 2021

Díky výjimce ministerstva zdravotnictví a za velmi přísných pravidel proběhl v Ostravě republikový šampionát v atletice juniorských kategorií. Bohatou sbírku osmi medailí, která čítá tři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové, korunovali modrobílí závodníci dvěma krajskými rekordy. Taková je bilance atletů AK ŠKODA Plzeň.

I letos v roce 2021, stejně jako v halových i venkovních sezónách 2019 a 2020, je náš klub opět mezi třemi nejúspěšnějšími sběrateli medailí v zemi, což se žádnému jinému týmu za toto období nepodařilo. Medailové žně nastaly po finálových bězích na trati 60 m překážek. Nejprve jako první proťala cílovou pásku dorostenka Emma Zvěřinová ve vylepšeném osobním rekordu 8.59 s, poté v juniorském závodě zvítězila Barbara Píchalová, a to v novém krajském rekordu 8.60 s, a bronz vybojovala Viktorie Sýkorová.

Vše skvěle završil Tomáš Koza, který novým krajským rekordem 8.09 s získal stříbro a vymazal rekord týmového kolegy Marka Páníka. Mistrovský titul na distanci 60 m vybojoval časem 7.10 s Jakub Peterka, který k nejvyššímu stupni vítězů přidal ještě bronzovou medaili z dálkařského sektoru. Výborných výsledků se stříbrnými konci dosáhli také Kateřina Matoušková díky novému osobnímu rekordu 56.58 s na trati 400 m a Philippe Carpentier, který se ve finále na 3 000 m blýskl novým maximem 8:41.39 s.

Těsně pod stupni vítězů skončili Kateřina Burianová ve skoku dalekém, Markéta Davídková ve výškařském sektoru, trojskokan Matouš Pospíšil a Tomáš Procházka, který si ve vrhu koulí vylepšil osobní rekord na 14.57 m.

Jasnější důkaz silné a všestranné mládeže než dlouhodobé vynikající výsledky a početné sbírky cenných kovů neexistuje a my jsme tak právem na naše závodníky a celý klub pyšní. V této nelehké době jde o jednu z mála pozitivních zpráv, která dokáže potěšit. Díky Vaší podpoře můžeme právě tuto jednu z mála radostí vyslat do světa. Děkujeme.