Vícemistři a vicemistryně České republiky družstev 2023 v plavání | Sportovní Plzeň

 

 

Vícemistři a vicemistryně České republiky družstev 2023 v plavání

Plzeň22. 3. 2023O uplynulém víkendu se v Pardubicích konalo Mistrovství České republiky 1. a 2. ligy družstev. Město Plzeň mělo díky PK Slávia VŠ hned trojí zastoupení. 

V 1. lize to byla družstva žen a mužů ve složení. SLPL A ženy: Nicole Harmašová, Kristýna Horská, Veronika Tondrová, Eliška Vokatá, Veronika Sedláčková, Natálie Vacková, Kateřina Chocholatá, Vanesa Bouzková, Valentýna Studentová. Za družstvo SLPL A muži: Tomáš Chocholatý, Ondřej Gemov, Jan Brůna, Šimon Korčák, Tomáš Filip, Jan Hlaváč, Jan Honomichl, Martin Růžička a Lukáš Tauchman. 

Medailové úspěchy zaznamenala naše A družstva v 1. lize, která sváděla boj o vítězství do poslední chvíle. Družstvo mužů nastupovalo do závěrečné štafety s 1 bodovou ztrátou na vedoucí Kometu Brno, která ale své vedení nakonec udržela i po štafetovém závodě. Plzeňské ženy potvrdily svoji kvalitu a jen díky nešťastné diskvalifikaci štafety v závěru sobotního programu se již bodovou ztrátu na vedoucí SC Pardubice nepodařilo smazat.

Do finále 2. ligy se probojovalo i B družstvo mužů ve složení: Matěj Sladký, Jan Pilát, Marek Janeček, Antonín Kubeš, Jakub Horvát, Šimon Kasalický, Tomáš Prantl, Dominik Suchý a Patrik Peroutka a Vojtěch Šedivý, kteří obsadili 7. místo se ziskem 225 bodů. 

Druhá místa obou “A“ družstev jsou velkým úspěchem a příslibem do budoucna a potvrzují to, že PK Slávia VŠ Plzeň patří mezi nejlepší kluby v České republice. 

Jednotlivá družstva trenérsky zabezpečovali Lukáš Luhový, Patrik Davídek a Zuzana Panýrková. 

 

1.liga - muži
1. KomBr A 377 b.
2. SlPl A 372 b.
3. SCPAP 341 b.

1.liga - ženy
1. SCPAP 408 b.
2. SlPl A 373 b.
3. KPSOs A 361 b.

2.liga - muži
1.Zlín 388 b.
2.ÚAPS 359 b.
3.LoBe 319 b.


Sdílet