Plzeňský Matýs: V naší situaci si nemůžeme hrát na kdovíjaké hokejisty | Sportovní Plzeň

Plzeňský Matýs: V naší situaci si nemůžeme hrát na kdovíjaké hokejisty

Marie Osvaldová2. 10. 2023

Šest zápasů, jedna výhra na úvod s Třincem, pak už ale jen samé porážky. Hokejisté Plzně se prozatím trápí, což potvrdili i v utkání 7. kola proti poslednímu, rovněž utrápenému, Kladnu. Západočeši vedli 2:0, pak se jejich hra ale zcela rozsypala a nakonec byli rádi za bod, který jim minutu před koncem vystřelil vyrovnáním na 4:4 Petr Zámorský. V prodloužení pak indiáni nevyužili dobré šance a z protiútoku inkasovali rozhodující pátý gól. "Nemůžeme si dovolit hrát na kdovíjaké hokejisty, vymýšlet nějaké věci navíc. Je potřeba hrát jednoduše," prohlásil jeden z plzeňských střelců Ondřej Matýs.

Je vzhledem k průběhu bod zisk nebo ho spíše s ohledem na to, že jste byli favoritem, berete jako ztrátu?
První třetina nebyla z naší strany špatná, dostali jsme se do vedení, navíc jsme přečkali tři oslabení. Na začátku druhé třetiny jsme pak vstřelili druhou branku, takže z tohoto pohledu bych řekl, že jsme dva body ztratili. Ale podle toho jak se zápas následně vyvíjel, že to soupeř čtyřmi góly otočil na svou stranu, tak i ten bod bereme. V prodloužení jsme měli dvě tři šance, nicméně nedali jsme gól, zatímco oni z jednoho protiútoku hned skórovali.

Přitom jste na začátku druhé třetiny vedli 2:0. Pak jste ale inkasovali čtyřikrát během sedmi minut. Co se stalo?
Jak jsme inkasovali první gól, tak jsme úplně přestali hrát. Možná jsme si mysleli, že po našem druhém gólu to půjde samo. V kabině jsme si k tomu o druhé pauze něco řekli, následně jsme se ještě zvedli a vybojovali jsme alespoň bod.

V úvodu extraligy jste doma srazili mistrovský Třinec, od té chvíle ale přišlo pět porážek..
Prohrát pětkrát za sebou, to už je hodně důrazné varování. V Litvínově jsme podle mě mohli bodovat, ale našimi oslabeními jsme si to pokazili. S Budějovicemi jsme prohráli o gól a se Spartou to také bylo těsné. Poté v Pardubicích bylo sice vidět, že kvality obou celků jsou trochu jinde, ale měli bychom si z toho vzít příklad. Na to, jaký mají Pardubice kádr, tak hrají jednoduchý hokej a toho bychom se také měli držet.

Jaká náladu vůbec panovala před zápasem s Kladnem?
Říkali jsme si, že do utkání musíme jít s čistou hlavou, věřili jsme, že ten zápas urveme. Místo toho, ale po našem druhém gólu zcela přestaneme hrát. Za takového stavu si nemůžeme dovolit hrát na kdovíjaké hokejisty, vymýšlet nějaké věci navíc, zkrátka je potřeba hrát jednoduše.

Z osobního hlediska se vám ale daří. Začal jste sezónu ve čtvrtém útoku, teď už jste v prvním. Těší vás důvěra trenérů?
Asi je brzy hodnotit vlastní výkon, ale samozřejmě budu rád, když budu hrát co nejvíce. Nicméně teď je důležité, abychom začali vyhrávat, bodovat.