Máme se co učit, přiznával Vlkanova po další prohře v Lize mistrů | Sportovní Plzeň

 

 

Máme se co učit, přiznával Vlkanova po další prohře v Lize mistrů

Marie Osvaldová14. 9. 2022


Foto: FCVP


Znovu byl velmi aktivní a několikrát zkoušel zakončením ohrozit branku Interu. Nakonec ale záložník Adam Vlkanova musel zkousnout další drsnou zkušenost a porážku. „Měli jsme to strašně těžké, máme se co učit,“ přiznával po domácí prohře 0:2. 

V čem byl Inter jiný než před týdnem Barcelona, kde jste prohráli 1:5?
Barcelona hrála víc přes strany a křídelní hráče, kteří pak dostávali míče do vápna na hroťáka Lewandowského. S Interem to bylo jiné. Stopeři víc vyjížděli a hráli víc středem hřiště. Oba tyhle týmy ukázaly ohromnou kvalitu a to, jak moc dobré jsou.

Před zápasem se mluvilo o tom, že bude klíčem ubránit Edina Džeka. To se ale nepovedlo. Čím vás zaskočil?
V první situaci to krásně uklidil a ve druhé vyřešil brejk gólovou přihrávkou. Věděli jsme, že se mu proti Plzni daří a často jí dává góly. Už není žádný rychlík, ale ve vápně je pořád extra silný. Znovu ukázal svoji třídu i to, proč hrál v nejlepších světových týmech. Máme se co učit.

Asi vás pak hodně zbrzdila červená karta pro Pavla Buchu, že?
Chtěli jsme na soupeře víc vylézt a dostat se do tlaku nebo ke standardce, jenže červená karta nám bohužel nepomohla. Pak už Inter držel míč, nikam se nehnal a hlídal si, co potřeboval. 

Vyčítáte si ještě něco?
Těžko říkat, jestli něco bylo dobře, nebo špatně. Víte, je těžké Inter s úspěchem napadat. Jeho hráči jsou tak dobří, že se z toho dokázali vykombinovat. A hrát s nimi na velkém hřišti by možná přineslo ještě horší výsledek.

Po dvou zápasech máte na kontě dvě prohry. Nestraší vás to trochu?
Hrajeme s výbornými soupeři. Pokaždé chceme bojovat o to, abychom sbírali body, ale čelíme třem gigantům evropského fotbalu. Jsme rádi, že se s nimi můžeme porovnávat. Zatím jsme bohužel bez bodů, ovšem nikdo neříká, že je nemůžeme získat někde jinde.


Sdílet