Mladí lyžaři o víkendu závodili na Velkém Javoru | Sportovní Plzeň

 

 

Mladí lyžaři o víkendu závodili na Velkém Javoru

Plzeň22. 2. 2022V neděli 20.02.2022 se uskutečnil na Velkém Javoru na Šumavě další závod v obřím slalomu dětí a mládeže a to v rámci série závodů Šumavského pohárku. Závod se uskutečnil pod záštitou 1.náměstka primátora města Plzně Mgr. Romana Zarzyckého. Organizaci a pořádání závodu zajistili členové lyžařského oddílu TJ SLAVOJ Plzeň.

I přes obavy z počasí a zejména možnosti silného větru se nakonec podařilo závod úspěšně uspořádat. V den závodu se počasí umoudřilo a tak mohlo na trať obřího slalomu, který měl dvě kola, vyrazit přes 120 závodníků v 5 věkových kategoriích dívky a hoši od 4 do 16 let. Závod se jel na dolní části sjezdovky FIS Světového poháru a organizátorům se podařilo i přes lehké sněžení zajistit perfektně připravenou trať. Mladé lyžařské naděje podali velmi kvalitní výkony a závod si moc užili. Na svahu celý den panovala velmi dobrá a sportovně naladěná atmosféra. A důležité je, že závod proběhl bez jakéhokoliv zranění. Nejlepší závodnice a závodníci v každé kategorii byli při vyhlášení výsledků odměněni medailemi, diplomy a hodnotnými cenami. Dále ještě všichni nejmladší závodníci z kategorie ,,superpřípravka‘‘ obdrželi pamětní sněhové vločky. Ceny předala a závodníkům pogratulovala místostarostka Městského obvodu Plzeň 2 - Slovany paní Eva Trůková.

Děkujeme Odboru sportu Magistrátu města Plzně za partnerství akce a 1. náměstkovi primátora Města Plzně Mgr. Romanu Zarzyckému za převzatou záštitu. Těší nás, že o lyžování je pořád velký zájem a že jsme mohli přispět k rozvoji sportovních aktivit dětí a mládeže. Za pořadatele a všechny účastníky bychom moc rádi chtěli poděkovat Městu Plzeň, Odboru sportu za to, že se stal partnerem akce a 1. náměstkovi primátora Města Plzně Mgr. Romanu Zarzyckému za převzatou záštitu na této sportovní akci. A v neposlední řadě nás potěšilo poděkování za organizaci závodů od trenérů, rodičů a hlavně úsměvy a radost všech dětí.
 

   

   


Sdílet