Litické ženy jsou také v semifinále! | Sportovní Plzeň

 

 

Litické ženy jsou také v semifinále!

Plzeň23. 1. 2023


Poprvé v historii klubu se dokázaly ženy z plzeňských Litic dostat do semifinále halového hokeje, zimním doplňku jinak olympijského pozemního hokeje.

V posledním dvoukole nejprve vyválčily bod s defenzivním Hradcem Králové, aby pak povinně porazily Hostivař. Přesto toto utkání nebylo nikterak jednoduché. A následně musely čekat na poslední dva souboje, neb konkurentky na postup mezi čtyři z Pragy a Hradce ještě dohrávaly svoje zápasy. Zde překvapila Praga, která porazila Slavii a Hradec prohrál s Rakovníkem. Tím plzeňské ženy poskočily na třetí místo. V neděli 29. ledna tak spolu s litickými muži vyzvou v semifinále shodně Rakovník, který je v obou kategoriích halovým fenoménem. Rakovník postoupil v obou kategoriích z druhého místa, Litice ze třetího. Uvidíme, jak si v přímých soubojích povedou oba plzeňské týmy. V hale pražské Slavie nejprve hrají litické ženy od 10.00, muži na ně naváží v 11.30. Hned odpoledne se hrají obě finále.

Extraliga ženy
Plzeň Litice - Slavia Hradec Králové 1:1 (0:0)
Gól: Duchková L.
Sestava: Morová, Duchková L, Kožíšková, Jelenová, Bystřická, Vyletová, Dolívková, Tušlová, Průchová, Keberdlová, Cislerová

K utkání připojujeme komentář trenéra Lukáše Nocara:" Jak se ukázalo v této halové sezóně, každé utkání je důležité. I rozdíly skóre nakonec rozhodly, že jsme se dostali do Final four a to ze třetího místa! Samozřejmě, chtěli jsme Hradec porazit a měli jsme k tomu více než tři zcela jasné šance, ale bohužel netrpělivost a nezkušenost v zakončení nás celý zápas srážely".

Plzeň Litice - Hostivař Praha 4:1 (3:0)
Góly: Kožíšková 3x, Cislerová
Sestava: Morová, Duchková L, Kožíšková, Jelenová, Bystřická, Vyletová, Dolívková, Tušlová, Průchová, Keberdlová, Cislerová

Lukáš Nocar popisuje druhé utkání: "Poslední zápas v základní části byl pro nás povinnost. Tu jsme splnili, i když výkon to byl rozporuplný. První polovinu jsme jasně ovládli, ale ve druhé části jsme se nemohli dostat do tempa a soupeř si dokázal vytvořit několik šancí. Díky těmto třem bodům jsme se dostali před Hradec Králové na 3.místo, v následném zápase HK prohrál s Rakovníkem, čímž jsme si zajistili play off. Překvapením posledního kola byla Pragovka, která dokázala porazit Slavii a následně Hostivař a tím se dostala před Hradec, který posunula na 5.místo. My máme s Pragovkou stejně bodů, ale rozdíl skóre máme o osm gólů lepší".

TABULKA POŘADÍ
# TÝM     ZÁPASY  VÝHRA   REMÍZA  PROHRA  GÓLY +  GÓLY -  ROZDÍL  BODY
1 Slavia    10      9       0       1       53      26      27      27
Rakovník    10      6       1       3       45      33      12      19
Litice     10      4       2       4       29      25      4       14
Praga        10      4       2       4       42      46      -4      14
Hradec        10      4       1       5       29      23      6       13
Hostivař   10      0       0       10      22      67      -45     0


Sdílet