Litice postoupily v evropském poháru | Sportovní Plzeň

Litice postoupily v evropském poháru

Plzeň30. 5. 2023

Po dvou vítězstvích ve skupině s týmy z Dánska a Turecka čekal plzeňský tým ve finále domácí celek Banbridge. Banbridge je v současnosti nejlepší irský tým, před pěti lety účastník nejvyšší evropské soutěže (32 týmů). Irsko je v pozemním hokeji s 32 000 hráči a s 155 kluby jedním z předních evropských lídrů. O to více vynikne výsledek plzeňského týmu, zvláště po odvážném, disciplinovaném a kolektivním výkonu.

Banbridge HC - Plzeň Litice 4:1 (2:0)

Gól: Šesták

Hráli: Nečas, Červený, Benda, Svoboda, Šesták, Hes, Bystřický, Uhlíř, Koryťák, Levý, Kačírek, Gerlický O., Nicklas, Gerlický E., Batík, Homolka, Barcal a Hošek

Odehrát s jednoznačným favoritem více než důstojné utkání, být nebezpeční, vstřelit soupeři nejméně jeden gól a ukázat, že se v Čechach hokej umí, to byl cíl plzeňskkých Litic. A také se jim to povedlo. Soupeř se nemohl konstruktivně dostat přes litickou obranu, až na konci první čtvrtiny dokázal z druhé akce před plzeňskou brankou tečí skórovat. Nicméně hra Litic zůstávala i nadále odvážná, snaha o ohrožení soupeřovi branky neuvadala. Banbridge do poločasu přidala druhý gól z trestného rohu a to bylo vše. Připomínáme, že ze tří předešlých utkání měla skóre 28:2, proti týmům z Walesu, Chorvatska a Itálie

Scénář první půle se opakoval i ve druhé. "Viděli jsme, že náročné čtyři dny se podepsaly i na domácích. Snažili jsme se kluky neustále povzbuzovat. Oni to snad ani nepotřebovali. Jezdili jako dobře namazaný stroj", hodnotí výkon svěřenců trenér Tomáš Levý. Domácí v třetím dějství přidali další branku opět z trestného rohu. Vliv na hru Litic to velký nemělo. Snaha o výbornou defenzivu a jednoduchou ofenzívu zafungovala. Rychlá akce mladiků po ose Levý, Homolka a Šesták skončila v irské brance po umístěné střele posledně jmenovaného. Poslední gól domácích ze závěrečných minut jim ji už na pocitu z pořádně odvedeného sportu nic neubral. Naopak ocenění soupeřů a pořadatelů po a při závěrečném stříbrném ceremoniálu jen tento pocit potvrdil

V sobotu 3. června ještě hrají Litice od 17.30 svoje české finále v Rakovníku proti pražské Slavii. O stejný primát, tj. vítěze české extraligy, se budou pokoušet na stejném místě a se stejným soupeřem i litické ženy.