Litice jsou mistři v halovém hokeji | Sportovní Plzeň

 

 

Litice jsou mistři v halovém hokeji

Plzeň30. 1. 2023


Po dlouhých dvanácti letech se litičtí muži dokázali probojovat do finále nejvyšší halové soutěže. Semifinálová past vždy plzeňský tým v zimní variantě olympijského pozemního hokeje nepustila dále.

Naposledy v loňské sezóně, kdy Litice prohrály právě se Slávií o gól. Tentokráte tento důležitý duel zvládly s bravurou, Rakovník v podstatě deklasovaly. V druhém semifinále v tvrdém derby porazila Slávie Bohemians a finále bylo jasné. Loňský halový mistr Slavia. Plzeňský tým jej zvládl s obrovským nasazením a zaslouženě se raduje z premiérového halového titulu. Litické ženy svoje první semifinále hrály s neuvěřitelným nadhledem. Dokázaly favorizovaný Rakovník trápit celý zápas, vynutily si remízu a následně nájezdy. Až v sedmé sérii se přiklonilo štěstí k jitýmu ze Středočeského kraje. Litické ženy prohrály, ale dojem z celé halové sezóny byl výborný. Na základě třetího místa po základní části jim sluší bronzové medaile.

"Byl to neuvěřitelný den. Takový výkon na hranici fyzických možností, při trestných rozích vlastně i na hraně sebeobětování, jsem z naší strany asi nikdy nezažil. Jedenáct chlapů táhlo za jeden provaz. Před kluky smekám. Příští rok nás čeká premiéra v halových pohárech. Co více si přát", dodává litický manažer Václav Čvančara starsi.

Semifinále halové Extraligy ženy
HC Rakovník 1972 - Plzeň Litice 2:2 (1:1), na nájezdy 7:6
Góly: Keberdlová, Kožíšková
Hrály: Morová, Linková, Bystřická, Duchková, Císlerová, Dolívková, Jelenová, Keberdlová, Kožíšková, Průchová, Tušlová, Vyletová

Semifinále halové Extraligy muži
HC Rakovník 1972 - Plzeň Litice 5:14 (0:3)
Góly: Benda 6, Gerlický 3, Sochor 3, Kačírek, Uhlíř
Hráli: Pažitka, Bílek, Koryťák, Bystřický, Hes, Šesták, Uhlíř, Čvančara, Benda, Gerlický, Sochor, Kačírek

Finále halové Extraligy muži
Plzeň Litice - SK Slavia Praha 5:1 (1:0)
Góly: Sochor, Benda, Uhlíř, Bystřický, Hes
Hráli: Pažitka, Bílek, Koryťák, Bystřický, Hes, Šesták, Uhlíř, Čvančara, Benda, Gerlický, Sochor, Kačírek

Pořadí ženy:
1. SK Slavia Praha
2. HC 1972 Rakovník
3. TJ Plzeň Litice

Pořadí muži:
1. TJ Plzeň Litice
2. SK Slavia Praha
3. HC Bohemians Praha


Sdílet