Kritický Kodýtek o třetině hrůzy: Divím se, že lidi neodešli! | Sportovní Plzeň

Kritický Kodýtek o třetině hrůzy: Divím se, že lidi neodešli!

Marie Osvaldová8. 11. 2021

Až do 44. minuty byla pro hokejisty Plzně branka litvínovského Denise Godly zakletá. Pak si vzal puk Petr Kodýtek a svižnou střelou zavelel k dramatu. Na víc než snížení na konečných 3:4 to ale nakonec nestačilo. "Dvě třetiny jsme to Godlovi strašně usnadnili. Neměli jsme hráče před bránou. Ve třetí třetině se to trochu změnilo. Neříkám, že nechytal dobře, ale myslím si, že jsme mu to neudělali těžké," prohlásil Kodýtek.

Jak si vysvětlujete zejména nepovedenou druhou třetinu?
Nebylo to ono, z naší strany to bylo špatný. Moc nevím, co k tomu říci. Neměli jsme dobrou hru s pukem, propadali vzadu.

Do třetí části pak jakoby nastoupil nový tým..
Já se trochu divím, že ti lidi neodešli. Na druhou stranu jsme ukázali důvěru v sami sebe, že jsme to nevzdali. Chtěli jsme s tím něco udělat a nejezdit, jak "blbci".

Jaké bylo setkání s vaším dlouholetým spoluhráčem Petrem Strakou coby soupeřem?
Jsme kamarádi, mluvili jsme spolu před zápasem. Je to divný, nebudu lhát. Když s někým hrajete tři roky v lajně..co k tomu říct. Ale vůbec nekoukám na to, že hraje za Litvínov, je to prostě soupeř.

Trenér Říha po zápase říkal, že to je sice třetí prohra v řadě, ale ne po tak úplně špatných výkonech. Byla to tedy trochu i smůla?
Možná trochu i smůla, ale sami cítíme, že to není ono. Možná je dobře, že je pauza. Jdeme dál.

Pro vás to ale nebude o tom potrénovat, když se hlásíte na reprezentačním srazu. Dokážete tak rychle přepnout?
Jasně. Jakmile odejdu z kabiny, tak to tady nechávám. Těším se na příští týden. Vím, že to tu kluci dobře odtrénují, sami ví, že to je potřeba.

Jak se těšíte na další reprezentační zkušenost?
Bude to těžké, ale neslibuju si nic. Prostě tam jedu a uvidím, jak to bude vypadat, jak velkou šanci dostanu. Naložím s tím, jak nejlíp budu moci. Zkusím navázat na ty výkony z minulé sezóny.