Konec znovu v předkole. Hokejisté Plzně rozhodující zápas nezvládli | Sportovní Plzeň

Konec znovu v předkole. Hokejisté Plzně rozhodující zápas nezvládli

Marie Osvaldová17. 3. 2022

ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně končí stejně jako loni v předkole play-off. Západočeši nepotvrdili roli favorita série a v rozhodujícím pátém zápase podlehli Mladé Boleslavi 2:3. Sérii tak prohráli stejným poměrem.

Plzeň vstoupila do zápasu s velkou vervou a několika nebezpečnými střelami zasypala Krošelje. Úvodní tlak indiánů ale přerušil faul Graňáka a následná přesilovka hostů. Nejnebezpečnější pokus vyslal na Svobodu od modré Lintuniemi. Plzeňský gólman ale reflexivně zasáhl ramenem. Ve 14. minutě měl obrovskou šanci Schleiss, který zpoza branky vybruslil do ideální pozice, pak ale trefil pouze Krošelje. A o minutu později přišel pro domácí trest. Kotala využil volného prostoru a přehodil Svobodův beton.

Z inkasovaného gólu se Plzeň vzpamatovala až ve druhé třetině. Velké štěstí měli hosté po Graňákově střele, kdy se puk vykutálel za Krošelje, ale pouze vedle branky. Poté hráli indiáni dvě přesilovky za sebou a drtivému tlaku nakonec Boleslav podlehla. Čerešňák nabil Michalu Bulířovi, a ten krátce před polovinou utkání tvrdou ranou srovnal skóre. V závěru třetiny ale dostali přesilovou hru i hosté a čtyři vteřiny před návratem Kodýtka udeřil z dorážky Flynn.

Ve třetí třetině se hosté soustředili na defenzivu a ve 47. minutě potřetí udeřili. Kelemen si najel do útočného pásma a z kruhu zamířil přesně. Plzeň ale následně dostala k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3 a tu nakonec dokázala využít. Jan Schleiss zamířil přesně pod horní tyčku a vykřesal pro svůj tým ještě naději. V 56. minutě měl vyrovnání na holi Bulíř, ten ale ve skvělé pozici napálil puk pouze do bránícího hráče hostů. V závěrečných minutách měli Západočeši drtivý tlak, Krošelj už ale odolal.