Konec po 8,5 letech. Viktorii opouští další klíčový hráč | Sportovní Plzeň

 

 

Konec po 8,5 letech. Viktorii opouští další klíčový hráč

Marie Osvaldová2. 7. 2021


Foto: FCVP


Čtyři tituly, Liga mistrů, mnoho nezapomenutelných zápasů. Další úspěchy s plzeňskou Viktorií už krajní záložník Jan Kovařík nepřidá. Vedení západočeského klubu dnes potvrdilo jeho přestup do Bohemians Praha 1905.

Plzeňský dres oblékl levonohý fotbalista poprvé v roce 2013, když přestoupil do Štruncových sadů z Jablonce. A šlo o hodně ostrou premiéru na hřišti Neapole ve vyřazovací fázi Evropské ligy. V domácí odvetě se dokonce prosadil i mezi střelce a výrazně přispěl k postupu do osmifinále soutěže.

Od té doby patřil Jan Kovařík mezi důležité hráče Viktorie. Získal s ní celkem čtyři mistrovské tituly, Český Superpohár a dvakrát si zahrál základní skupinu UEFA Champions League. Fanouškům se jistě vybaví nejen brilantní centry levou nohou, ale třeba i gól v Doosan Areně proti AS Řím právě v prestižní soutěži.

„Ve Viktorce jsem prožil krásné chvíle, odehrál spoustu velkých zápasů, na které nikdy nezapomenu. Stejně tak zůstane vždy v mé paměti skvělá parta a samozřejmě fanoušci,“ říká Jan Kovařík, který po osmi a půl letech mění dres a již dnes se zapojí do přípravy se svým novým klubem Bohemians 1905. „Je to pro mě zase nová výzva, budu se chtít prosadit. Ale Viktorce budu i nadále držet palce, hlavně, aby se povedlo postoupit v pohárech,“ vzkazuje Jan Kovařík.

„Honza Kovařík se zasloužil o zisk čtyř nezapomenutelných titulů a patří nesmazatelně do naší úspěšné klubové historie. Navíc byl vždy vzorovým hráčem s vynikajícím přístupem, a i po lidské stránce skvělý člověk,“ říká na adresu „Koviho“ generální ředitel klubu Adolf Šádek.

„Přeju mu, aby se mu dařilo v novém angažmá a byl spokojený i v osobním životě. Až přijede poprvé k nám na stadion jako soupeř, určitě se s ním budeme chtít před utkáním společně s fanoušky rozloučit,“ dodal Adolf Šádek.


Sdílet