Každá výhra je povzbuzující, hlásí Bílek. Přišla Plzeň o oporu zálohy? | Sportovní Plzeň

 

 

Každá výhra je povzbuzující, hlásí Bílek. Přišla Plzeň o oporu zálohy?

Marie Osvaldová4. 7. 2021


Foto: FCVP


Také poslední utkání v Česku před odjezdem na rakouské soustředění viktoriáni zvládli vítězně. V duelu hraném netradičně 4x30 minut porazili v Luční ulici Domažlice 4:2. „Chtěl jsem, aby všichni měli stejnou zátěž, proto jsme hráli takto. Bylo vidět, že je to trošku utahané, protože hráči toho mají dost. Končíme druhý týden přípravy a těžce trénujeme,“ prozradil Michal Bílek.

Radost Michalu Bílkovi může dělat fakt, že i ve třetím přípravném zápase jeho svěřenci zvítězili. „Každé vítězství je povzbuzující. Byť to není v přípravě úplně to základní, fotbal hrajeme proto, abychom vyhrávali a klukům to vždycky pomůže,“ řekl trenér Michal Bílek, kterému může kazit radost zranění Lukáše Kalvacha. Pro klíčového záložníka Plzně skončilo utkání už v 7. minutě, s podezřením na vážné poranění kotníku zamířil rovnou do nemocnice. „Jsem spokojen i s tím, jak jsme to odtrénovali. Absolvovali jsme vše, co jsme chtěli a teď nás čeká herní soustředění v Rakousku. Tam je to třeba vyladit tak, abychom byli na první utkání předkola Evropské konferenční ligy dobře připraveni,“ dodal Bílek.

Limberský proti "svým"

V dresu Jiskry nastoupil také David Limberský, ikona Viktorie, která v létě ukončila profesionální kariéru. "Byl to zvláštní pocit, ale užil jsem si to. Fanoušků přišlo hodně a byl to skvělý zápas, i pro nás se super výsledkem. Všichni jsme spokojení. Viktorka vyhrála a my máme dobrý výsledek," usmíval se Limberský.

"Ani to neberu tak, že jsem odešel. Na hřišti se sice neobjevím, ale v klubu jsem pořád. S kluky a vedením jsem v každodenním kontaktu, takže mě nějaká nostalgie nepřepadla. Jsem pořád součástí klubu, a tak to zůstane celý život, i kdyby jen jako řadový fanoušek. Tento klub nikdy neopustím,“ dodal Limberský.


Sdílet