Kauza Pavla Buchy je uzavřená. Plzeň se Slavií dohodla na smírném řešení - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Kauza Pavla Buchy je uzavřená. Plzeň se Slavií dohodla na smírném řešení

Marie Osvaldová22. 2. 2021


Pavel Bucha. Foto: FCVP

Viktoria Plzeň, Slavia Praha a její záložník Pavel Bucha se ve sporu ohledně neoprávněné výpovědi reprezentanta do 21 let ze smlouvy v Edenu dohodli na smírném řešení. Jeho součástí je i nespecifikovaná finanční kompenzace. Podle verdiktu rozhodčího senátu Fotbalové asociace ČR z loňského května měli Pražané od Viktorie a Buchy dostat bezmála deset milionů korun.


"Fotbalové kluby SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň a hráč Pavel Bucha se dohodli na smírném řešení sporu týkajícího se ukončení působení Pavla Buchy v týmu SK Slavia a jeho následného podpisu profesionální smlouvy v týmu FC Viktoria Plzeň. V rámci smíru byla urovnána i otázka finanční kompenzace. Podmínky smíru jsou podle dohody zúčastněných důvěrné a žádné další podrobnosti nikdo ze zúčastněných nebude blíže komentovat," vzkázala v prohlášení Viktoria Plzeň.


Bucha se před třemi lety prosadil do slávistického A-týmu, ale s vedením se nedohodl na podmínkách nové smlouvy a byl přeřazen do "béčka". Talentovaný záložník v červenci 2018 s pražským klubem rozvázal kontrakt a jako volný hráč posílil Plzeň. Slavia se obrátila na sbor rozhodců FAČR, který stížnosti úřadujícího mistra vyhověl a ukončení smlouvy označil za neoprávněné. Rozhodnutí ale nebylo pravomocné a obě strany se vůči němu mohly odvolat.


Sdílet