Kapitán Hejda v slzách: Tohle si Michal Bílek nezasloužil, je to super trenér a frajer | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová23. 5. 2023

ilustrační. Foto: FCVP

Jen těžko hledal kapitán fotbalistů Viktorie Plzeň Lukáš Hejda slova poté, co usedl na židli na tiskové konferenci po prohře 0:2 s Bohemians. Zklamání z něj vyzařovalo na několik metrů. "Nikdy jsem nezažil, že by za nějakým trenérem kabina takhle šla a měla ho ráda. Je to super trenér a frajer. Mrzí mě, že jsme se s ním takhle rozloučili, tohle si nezasloužil," soukal ze sebe v slzách plzeňský stoper po nepovedené rozlučce s Michalem Bílkem.

Jak hodnotit takový zápas?
Vstup do zápasu katastrofa, před zápasem si můžeme malovat, co chceme, ale když dostaneme v první minutě klasický plzeňský gól na jaře..ale ani to by nás nemělo položit. Měli jsme 88. minut na to to zvrátit a my si 15 minut nedáme míč na dva metry. To je tragédie. Já jsem se chtěl s trenérem rozloučit jinak, tohle si tenhle frajer nezasloužil.

Co bylo proti Klokanům špatně?
Nevím, nedokážu odpovědět. Za mě je celé jaro ostuda. Těžko se mi to hodnotí, co dostáváme za góly. Ale i tak jsme měli čas se z toho vyhrabat. Nejsme schopní vymyslet kloudnou akci. Když už se dostaneme do vápna, nedáme gól ani z vyložených šancí. To vystihuje naše celé jaro.

Jste rádi, že už tato sezóna finišuje a budete mít čas se dát dohromady?
Jo, těžko se to bude házet za hlavu, ať už celé jaro nebo posledních pět zápasů. Od nás prostě tragédie, vyžíráme si to do dna. Vyhlížíme konec. Musíme začít od nuly a vybudovat něco nového.

Jak vnímáte konečnou třetí příčku?
Už v zimě jsem vyhlašoval útok na titul, teď to zní až trapně. Tím, jak jsme to měli rozehrané, tak je to obrovské zklamání. Na druhou stranu třetí místo není tragédie. Ale jak jsme k tomu došli, tak je to ostudné. Kdyby to bylo za jiných podmínek, tak bychom třetí místo brali. Takhle je to veliké zklamání.

Kde najít příčinu nepovedeného jara? Po soustředění jste vypadali velmi dobře..
Jo, příprava vypadala velmi dobře. Kdybych věděl, co se stalo, tak bychom to udělali jinak. Prvním zápasem s Hradcem jsme se dostali asi pod tlak a už jsme se nebyli schopni se z toho vyhrabat. Pak jsem cítil, že se trochu herně zvedáme. Ale trápí nás vlastní góly.

Michal Bílek po sezóně končí jako trenér Viktorie Plzeň. Jaká byla jeho éra pro vás osobně?
Za mě tady nechal neskutečnou stopu. Rok 2022 byl fenomenální. Už jsme se o tom bavili s klukama, že jsem nikdy nezažil, že by za nějakým trenérem kabina takhle šla a měla ho ráda. Z tohohle pohledu super trenér a frajer. Mrzí mě, že jsme se takhle rozloučili, tohle si nezasloužil.