Junioři AK ŠKODA Plzeň jsou mistři republiky | Sportovní Plzeň

 

 

Junioři AK ŠKODA Plzeň jsou mistři republiky

Plzeň30. 9. 2019


foto: AK Škoda Plzeň


Na domácí půdě v Plzni před svými fanoušky se podařilo atletům ze ŠKODY Plzeň o víkendu obhájit titul mistra ČR a zajistit si tím i další účast v evropských pohárech pro rok 2020. Na druhém místě skončili atleti Olomouce a bronz si odváží Univerzita Brno.


Dvě sezóny bez jediné prohry jak v ČR, tak v evropských pohárech. To je vizitka juniorské atletiky v Plzni. Během dvou sezón dokázali porazit celkem přes 60 týmu napříč ČR a Evropou bez jediné porážky. Tato dvouletá famózní bilance vygradovala právě na domácím stadionu v Plzni obhajobou titulu mistra ČR. Parta kolem letošních medailistů z mistrovství Evropy dvojčat Forejtových, Filipa Ličmana nebo Jakuba Davidíka ukazovala soupeřům svojí sílu od prvních disciplín.


Celkem 20 disciplín bylo k vidění na Atletickém stadionu v Plzni a už před závěrečnými štafetami bylo jasné, že titul bude patřit právě Plzni. V republikovém finále pomohli vítězstvím ve svých disciplínách Daniel Vejražka na 100 a 200 metrů, Filip Ličman na 400 metrů překážek, Jan Štefela ve výšce a Jakub Forejt v disku. Absolutorium však zaslouží celý tým včetně týmů juniorek, které obsadili ve finále 6.místo. Po součtu obou týmu je jasné, že plzeňská juniorská atletika je nejlepší v republice.


Marie Osvaldová

Sdílet