Nedoufal jsem, že takovou euforii někdy zažiju, říkal dojatý Bílek - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Nedoufal jsem, že takovou euforii někdy zažiju, říkal dojatý Bílek

Marie Osvaldová15. 5. 2022


Foto: FCVP

Když si šel pro medaili, jeho jméno skandovalo po vítězném zápase nad Baníkem více než 11 tisíc plzeňských fanoušků. Lodivod Viktorie Michal Bílek se poklonil, zamával a za bouřlivých ovací vystoupal na pódium připravené pro čerstvé mistry ligy. Bylo na něm vidět, jak si zisk nečekaného titulu užívá. "Jsem poměrně slavící typ," naznačoval na tiskové konferenci plzeňský kouč, že oslavy budou bouřlivé.

Už vám dochází, čeho jste dosáhli?
Ano. Teď už mi to dochází, je to obrovský úspěch, překvapení. Velký dík všem i realizačnímu týmu. Všichni pracovali skvěle.

Jean David Beauguel se nakonec zastavil na 19 gólech. Jak byste ho charakterizoval?
Znal jsem ho ze Zlína, kde jsme půl roku pracovali. Jsem rád, že jsme se tady setkali, potvrdil výjimečnost. Byl nesmírně platný v mezihře, nepamatuji si zápas, kdy bych mu vyčítal nasazení. Není pro nás dobrá zpráva, že končí. Odchází obrovská kvalita. Je na nás, abychom přivedli hráče, který se mu trochu přiblíží.

Proč nechytal Jindřich Staněk?
Jindra měl trošku zdravotní problémy už delší dobu. Proto jsme se rozhodli ho nedávat do zápasu. Dostal i nějakou injekci, nechtěli jsme ho tam cpát. Jsem rád, že chytal Tvrdoň.

Dá se tohle srovnat s tituly, které jste získal jako hráč?
Už si ani oslavy jako hráč nepamatuju. Ještě šest, sedm let a půjdu do důchodu. Určitě to ale taky bylo krásné. Nedoufal jsem, že ještě zažiju takovou krásnou euforii a pocit, že jsou kolem všichni spokojení. Je to pecka.

Jak se těšíte na oslavy?
Dneska byla atmosféra skvělá, je to zážitek obrovský. Fanoušci si zaslouží, abychom to oslavili s nimi.

Budou teď ještě bouřlivější než ve středu po Hradci?
Po Hradci jsme chvilku poseděli, dneska nás asi čeká to samé. Já jsem poměrně slavící typ. Lze očekávat, že posedíme možná o chvilku déle.

Jak dlouho vydržíte nemyslet na fotbal?
To je těžké, pořád se ve mě budou odehrávat nějaké momenty, které přišly po Hradci. Mockrát jsem si ze záznamu pouštěl ty chvíle po hvizdu. Byly to tři těžké minuty čekání. Vidět ty emoce hráčů ale bylo k nezaplacení.


Sdílet