Jako na horské dráze, popisoval Matýs zápas v Litvínově | Sportovní Plzeň

 

 

Jako na horské dráze, popisoval Matýs zápas v Litvínově

Marie Osvaldová21. 12. 2023


Foto: H. Haruda


Prohrávali, pak zápas dvěma góly otočil, aby 8 vteřin před koncem přišli o tři body. Nakonec ale hokejisté Plzně odjížděli z ledu Litvínova alespoň trochu spokojení, když jim vítězství na nájezdy poměrem 3:2 vystřelil Ondřej Matýs. "Jak na horské dráze," popisoval.

Podle Matýse bylo důležité hodně bruslit hlavně kvůli tomu, že je v Litvínově menší hřiště. "Díky aktivitě jsme si nakonec vytvářeli šance, ale zápas byl přesto jak na horské dráze. Myslím si, že první dvě třetiny jsme byli jasně lepší, dařilo se nám určovat tempo zápasu. Ve třetí části jsme chtěli rychle vyhazovat kotouče, dělat to Litvínovu nepříjemné. Škoda toho faulu na konci, navíc se vrátil čas, avšak i tak jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli vyhrát alespoň na samostatné nájezdy. Celkově nám to sedlo,“ hodnotil Matýs.

Druhá formace nastoupila do zápasu ve složení Söderlund - Indrák - Matýs a na ledě byla hodně vidět. Miroslav Indrák se postaral o první dvě branky zápasu, nejprve si nešťastně srazil puk do vlastní brány, po jeho následné střele dorazil puk do sítě právě Matýs. „Tim je hodně šikovný, bruslivý hráč. Celkově naší lajnu zvednul, jsme za něho moc rádi. Poslední tři zápasy, co jsem hrál v Litvínově, tak jsem vždy dal tyčku, tak jsem rád, že dneska se to prolomilo. Odrazilo se to ke mě, tak jsem měl trochu štěstí,“ popsal.

Plzeň v zápase vyprodukovala 42 střel, bohužel jen dva pokusy skončily v bráně. Nejdnou gólmana Vervy Tomka zachránila i branková konstrukce. „Tyček v zápase bylo hodně, ale v kabině jsme si stále říkali, že si pro to musíme jít, dělat tlak do brány. Celkově v této sezóně nám to tam zatím nepadá, jak bychom si představovali, ale pokud i v dalších zápasech budeme hrát tak, jako dneska, tak se to určitě prolomí a začne to tam více padat,“ uvedl forvard Škody.

V poslední třetině chybělo osm vteřin k tomu, aby si indiáni odvezli hned tři body. Navíc po nešťastné situaci, kdy zahrál plzeňský gólman Pavlát vysokou holí, se vrátil čas o několik vteřin, což Litvínovu nakonec pomohlo. „Bohužel taková jsou pravidla, s tím nic neuděláme. Před sezónou jsme měli školení, že za vysokou hůl se mohou jít rozhodčí podívat na monitor, tak to bylo zřejmě oprávněné. Ale znovu opakuji, i za dva body jsme moc rádi," podotkl.

O vítězi nakonec rozhodly až nájezdy. V nich jako první skóroval Aleksi Rekonen, tu vítěznou trefu avšak zaznamenal v šesté sérii právě Matýs. Ten měl předtím na svém kontě i jeden nepovedený nájezd. „Nejprve při tom prvním nájezdu jsem měl pocit, že mě gólman podrazil, takže jsem trochu očekával, že pojedu znova. Při druhém jsem si pak řekl, že nebudu nic vymýšlet a zkusím rychle vystřelit po ledě mezi nohy a naštěstí to vyšlo,“ dodal.


Sdílet