II. ligové kolo v Plzni ovládli Jaguars. New Cavaliers se neúčastnili, Slovensko má první individuální cenu | Sportovní Plzeň

Plzeň3. 12. 2021

V sobotu 20. 11. 2021 se v Plzeňské hale TJ Lokomotiva odehrálo druhé ligové kolo České Powerchair Hockey ligy ročníku 2021/2022. Ligové kolo bylo přenášeno živě na youtube s komentářem Richarda Pucholta. Akce byla podpořena záštitou 1. náměstka primátora města Plzeň, Mgr. Romana Zarzyckého.

Sportovní událost nesla název Memorial Cup. Jako vzpomínku na již zesnulé hráče týmu SK Indians Plzeň – Miroslava Prouzu, Petra Sulanského a Filipa Jakeše. Organizační tým spolku Lenox se musel krátce před akcí potýkat s nastalými změnami, neb pražský tým New Cavaliers se neúčastnil z důvodu nákazy coronavirem. Taktický vzestup ukázal slovenský tým BlueSky Butterflies Bratislava.

Z důvodu neúčasti New Cavaliers Praha se do zápasového programu II. kola dostaly také předehrávky zápasů kola 3. První zápas II. kola sehráli domácí SK Indians Plzeň. I když celkově zvítězili 6:2, tak v poločase týmy dělila pouze jediná branka. Dvě trefy Jana Vaňka během minuty v začátku druhé půli však určily ráz utkání a slovenští motýli už nedokázali adekvátně reagovat.

Druhé střetnutí Západočechů se Slováky už bylo o mnoho těsnější. Šlo o nejdramatičtější utkání dne a zároveň předehrávku 3. kola ligy. Indians dostal do vedení Michal Enge, který záhy přidal i druhý gól. BlueSky Butterflies Bratislava snížil gólem Petera Lovaše. Peter se za 90 vteřin po vstřelení gólu stal exekutorem penalty, kterou proměnil a bylo vyrovnáno. Plzeň věděla, že musí „zapnout“ a povedlo se jí to.

Slovenský celek nastoupil vzápětí k zápasu s pražskými Jaguars a možná i díky vyčerpání z předchozího utkání se nedokázali proti celku z hlavního českého města brankově prosadit a po konci mače ukazovala výsledková tabule skóre 14:0. Jaguars šli do vedení už po 24 vteřinách a postupně své vedení navyšovali a branky rozdělili mezi Stanislava Cimpu, Denise Golla, Lukáše Zuzánka a Jana Hašlara.

Stejným výsledkem dopadlo také druhé střetnutí těchto týmů, kdy šlo o předehrávku 3. ligového kola. Opět se přesně trefovali Jan Hašlar, Lukáš Zuzánek, Stanislav Cimpa a Denis Goll. Můžeme tedy konstatovat, že Jaguáři nasypali motýlům celkem 28 branek. Naši východní sousedé se ve dvou duelech nedokázali prosadit ani jednou.

Dvojzápas domácích SK Indians Plzeň proti Jaguars Praha byl velmi vzrušující podívanou. Zejména ten v pravé poledne. Plzeň se mohla spolehnout na svého brankáře Lukáše Kroupu, který po minutě a půl hry předvedl skvělý zákrok, kdy vytěsnil míček z brankové čáry. Jaguars se ale nevzdali a během 7 minut šli díky brankám Stanislava Cimpy a Jana Hašlara do vedení 4:0. Naději vykřesal pro SK Indians Jan Vaněk, když snížil na 1:4. Jaguars ale opět odskočili dvěma góly a Indians do kolen srazil vlastní gól Jana Kubového. Lukáš Zuzánek posléze uzavřel skóre prvního zápasu na 8:1. Ve druhém utkání už Jaguars dominovali a zvítězili 14:2. Jaguars Praha v tomto turnaji vsítili 50 branek a pouze 3 góly inkasovali.

Po skončení zápasů následovalo vyhlášení týmových a individuálních cen, které společně s Lukášem Kroupou zastal pan generál ve výslužbě a bývalý náčelník Generálního štábu Josef Bečvář. Cenu Petra Sulanského za fairplay získal Peter Lovaš z Bratislavského týmu. Nejlepší gólmankou se stala a cenu Miroslava Prouzy získala Kristýna Budská z Jaguars Praha. Cenu Filipa Jakeše pro nejužitečnějšího hráče turnaje získal kapitán SK Indians Jan Vaněk.

III. ligové kolo se má dle plánu odehrát 12. 3. 2022 ve sportovní hale Radotín, pod pořadatelstvím Jaguars Praha.

Moc se těšíme a doufáme, že se opět sejdeme v plné sestavě týmů.