Hokejovou Plzeň povede bývalý trenér reprezentace | Sportovní Plzeň

 

 

Hokejovou Plzeň povede bývalý trenér reprezentace

Marie Osvaldová6. 5. 2024


Foto: HC Škoda Plzeň


Nově sestavený trenérský štáb povede do nadcházející sezóny hokejisty Plzně. Hlavním trenérem se stal Josef Jandač, jeho asistenty budou Jiří Veber s Václavem Pletkou. Trenérem gólmanů zůstává Rudolf Pejchar. V minulých dvou letech vedli plzeňský celek Petr Kořínek s Františkem Bombicem. Na lavičce je poté doplňoval i Martin Straka, který nyní bude po skončení Tomáše Vlasáka působit v roli sportovního manažera.

„Jsme velmi rádi, že jednání dospěla do zdárného konce. Josef Jandač je velmi zkušený trenér, má za sebou již několik angažmá v Čechách, v zahraničí, a v neposlední řadě i u národního týmu. Líbí se nám jeho trenérská filozofie, věřím, že nám pomůže v oblastech, kde jsme nyní měli velké problémy. Jiří Veber má rovněž řadu zkušeností, které prokazoval v minulých letech. Pevně věřím, že společně s Václavem Pletkou bude jejich spolupráce úspěšná,“ uvedl Martin Straka.

Klub si podle Straky uvědomoval, že po neúspěšné sezoně bylo nutné udělat změny. "Vedle nového trenérského štábu dochází pochopitelně i k potřebnému hráčskému posílení. Věřím tomu, že všechny tyto kroky povedou k tomu, že budeme hrát takový hokej, který se bude líbit fanouškům, budeme úspěšní a společně nás to dovede zase o kousek výše," doplnil Straka.

Nový trenérský štáb se podle Straky podílel na sestavení týmu pro nadcházející sezónu a nadále hledá možné akvizice pro posílení.


Sdílet