Hokejové Karlovy Vary už znají nástupce kouče Pešouta! - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Hokejové Karlovy Vary už znají nástupce kouče Pešouta!

Marie Osvaldová6. 4. 2022


Zdroj: HC Energie Karlovy Vary

Karlovarská Energie už zná trenérskou sestavu pro nadcházející extraligový ročník. Hlavním trenérem bude David Bruk, v rolích asistentů mu budou vypomáhat Václav Skuhravý a Jakub Grof. Na pozici trenéra brankářů zůstává Pavel Kněžický. Všichni trenéři podepsali smlouvu na jeden rok, tedy do konce sezony 2022/23.

Po konci Martina Pešouta, který Energii vedl v uplynulých pěti sezonách a mužstvo dovedl třikrát do předkola play-off, muselo vedení klubu řešit trenérskou otázku. Po intenzivních jednáních se dohodlo s třiapadesátiletým koučem Davidem Brukem, který v uplynulých dvou sezonách dovedl Litoměřice do špičky Chance ligy a má bohaté zkušenosti s vedením mládežnických reprezentací.

„David Bruk dlouhodobě prokazuje, že se jedná o velice kvalitního trenéra a myslím si, že nadešel nejvyšší čas, aby dostal šanci i u extraligového týmu. V Litoměřicích dovedl tamní mužstvo mezi nejlepší týmy druhé nejvyšší soutěže, u mládežnických reprezentačních výběrů dlouhodobě pracoval s mladými hráči. I to byl jeden z důvodů, proč jsme o něj měli takový zájem. V Karlových Varech dáváme mladým hráčům velký prostor a věříme, že pod taktovkou Davida Bruka může mladé mužstvo, které u nás máme, jít ještě nahoru,“ popisuje hlavní důvody angažování zkušeného kouče majitel klubu Karel Holoubek.

Bruk bude mít ke své ruce dvojici asistentů, kteří mají s karlovarským prostředím bohaté zkušenosti a byli a jsou s Energií v minulosti i dnes těsně spjati. Václav Skuhravý po konci své bohaté kariéry sbíral nejprve zkušenosti u mládežnických mužstev Energie, v polovině ledna letošního roku se pak přesunul v roli asistenta k A-týmu, kde vypomáhal trenérské trojici v čele s Martinem Pešoutem. Karlovarská hokejová legenda tak přidá na lavičce Energie druhou sezonu. „Chtěli jsme, aby Václav u mužstva pokračoval. Jednak pro jeho bohaté hráčské zkušenosti, veliký respekt v kabině a obrovskou chuť a nasazení, se kterou svou trenérskou práci vykonává. Neméně důležitá je bohatá znalost místního prostředí, která se bude novému hlavnímu trenérovi, minimálně v začátcích, určitě hodit,“ doplňuje k roli Skuhravého Holoubek.

Druhým Brukovým asistentem bude další muž úzce spjatý s Karlovými Vary, místní rodák, odchovanec našeho klubu a bývalý vynikající obránce Jakub Grof. Extraligový vicemistr s Energií ze sezony 2007/08 po skončení kariéry pracoval na postu asistenta hlavního trenéra A-mužstva v Přerově. „Jakub se v Přerově postupně vypracoval ve velice kvalitního trenéra se specializací na obrannou činnost mužstva a hru obránců. Jeho příchod je zásluhou Václava Skuhravého, který vyslovil přání, aby se Jakub Grof stal součástí trenérského týmu. Reference na Jakuba jsou výborné, proto jsme se rozhodli ho v našem klubu angažovat,“ uvedl k dalšímu členovi nově složeného trenérského kvarteta majitel klubu Karel Holoubek.

U týmu zůstává i nadále zkušený trenér gólmanů Pavel Kněžický, po konci Martina Pešouta u A-týmu končí i jeho asistent Tomáš Mariška. Karlovy Vary však neopustí, od nové sezony se totiž přesune do mládežnického úseku klubu. „Tomášovi musím za jeho dosavadní práci v klubu ohromně poděkovat. Je i jeho velkou zásluhou, že se mužstvu podařilo okamžitě vybojovat zpět extraligu a následně třikrát dovést do vyřazovacích bojů. Zároveň ale cítíme, že jak hráčům, tak i Tomášovi prospěje změna, rozhodli jsme se mu tak nabídnout místo u naší mládeže, které přijal. Jsme tak velice rádi, že takto erudovaný kouč bude v Energii působit i nadále,“ poděkoval končícímu asistentovi Holoubek.


Sdílet