Hokejová Plzeň posiluje v útoku. Přichází syn bývalého hráče Škodovky | Sportovní Plzeň

 

 

Hokejová Plzeň posiluje v útoku. Přichází syn bývalého hráče Škodovky

Marie Osvaldová19. 5. 2022


Foto: HC Škoda Plzeň


Vedení hokejové Plzně pokračuje v posilování na nadcházející sezónu. Další novou tváří je Zdeněk Sedlák, který hokejově vyrůstal v organizaci finského Kärpät Oulu. S forvardem klub podepsal smlouvu na jeden rok s následnou roční opcí. Jméno Sedlák není v Plzni ničím neznámým. Táta Zdeněk hrál nejvyšší českou soutěž za Zlín, Spartu, Opavu, právě za Plzeň, Třinec a Vsetín. Jeho syn bude pokračovat v plzeňské tradici a bude nosit „tátovo“ číslo 23.

„Zdeněk je mladý talentovaný útočník, pravák. Ve Finsku se ukazoval velice dobře, v play off byl na předních místech. Máme ho nakoukaného a má předpoklady, aby se tady prosadil. Je vysoký a má tah do brány, tohle přesně po něm budeme chtít. Doufáme, že bude pro naše řady velkou posilou,“ uvedl sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák.

Sedlák přiznal, že se chtěl vrátit do České republiky. "Plzeň o mě měla zájem. Líbila se mi domluva s klubem, byla rychlá a všechno jsme vyřešili ke spokojenosti obou stran,“ podotkl.

Zdeněk Sedlák je rodákem ze Zlína, kde i do kategorie dorostu působil. Ve 14 letech ho ale pozvali vyhledávači talentů z Finska, konkrétně klubu Kärpät Oulu, na stáž a od 15 let už procházel tamním výchovným procesem. Ještě s nedokonalou angličtinou se mladý Sedlák přesunul do kärpätské mládeže, která se charakterizuje velice jednoduše - dorostenci i junioři vyhrávají. Nic jiného, než výhry nepadají v úvahu. (Sedlák je finským mistrem jak v kategorii dorostu, tak v kategorii juniorů) Vysoký útočník dokonce v jednom rozhovoru vyprávěl, že v mládeži u suché přípravy trenér nedozoruje, zda kluci plní jeho pokyny. Skladbu tréninku vyvěsí na nástěnku nebo prostě napíše na papír a je k dispozici, pokud by potřebovali poradit. Ale neodpočítává, jestli jeho svěřenci udělali všechna opakování. Už brzy tam pochopíte, že makáte pro sebe, ne pro trenéra.

Z mládežnické soutěže si jej od sezóny 2018/19 začaly vytahávat týmy do druhé nejvyšší finské soutěže Mestis, která je nepostupová, ale lidi tamní tým podporují maximálně. V covidové sezóně 20/21 bylo Sedlákovi 21 let a v pozici prvního útočníka dostával dostatek prostoru ke svému růstu. V loňské sezóně nakoukl i do nejvyšší ligy, ale v týmu SaiPy na dvě utkání. Jinak své působení rozložil znovu do Mestis, konkrétně do týmu Ketterä (17 zápasů, dvě branky) a RoKi (28 zápasů v základní části a 18 kanadských bodů, navíc 12 duelů v play off s 11 kanadskými body).


Sdílet