Hokejová Plzeň mění hráče se Zlínem a Mladou Boleslaví! | Sportovní Plzeň

 

 

Hokejová Plzeň mění hráče se Zlínem a Mladou Boleslaví!

Josef Krebs31. 1. 2023


Foto: koláž Plzen.cz


Poslední lednový den v české extralize znamená poslední hodiny do uzávěrky přestupů v aktuální sezóně. Změny se týkají také HC Škoda Plzeň. Do útoku přichází Martin Beránek z BK Mladá Boleslav, opačným směrem míří Sebastián Malát. Útočné řady indiánů současně posílí Antonín Honejsek z prvoligového Zlína. Do aktuálně sedmého celku Chance ligy pak putuje Martin Lang.

„Jsem rád, že přicházím do Plzně, a těším se na novou výzvu,“ hlásí Martin Beránek, který se bude trenérům modrobílých hlásit poprvé zítra na tréninku. „Plzeň si pamatuji jako bruslivého soupeře, který hodně napadal. Věřím, že se tomuhle stylu hry rychle přizpůsobím a navyknu na něj," doplnil.

„Seba tady příští rok nebude působit a shodou okolností podepsal právě s Boleslaví. Proto, když se nám naskytla možnost jej vyměnit za Martina Beránka, kterého jsme dlouhodobě sledovali, rozhodli jsme se ji uskutečnit,“ říká sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák. „Je to mladý kluk plný energie a věříme, že přinese týmu nový impuls.“

V rámci druhého trejdu do Plzně přichází nejproduktivnější hráč prvoligového Zlína. „Angažmá v Plzni beru rozhodně jako velikou výzvu. Chci se ukázat,“ říká odhodlaně Antonín Honejsek. „Extraligu chce hrát každý hokejista působící v České republice. Navíc po dvou nepříliš povedených letech, chci začít někde znovu.“

„Martin Lang toho letos tolik neodehrál a moc se mu nedařilo. Možná to měl tak trochu v hlavě a tahle změna ho může nastartovat. Tonda je zkušený kluk a produktivní hráč, silný na puku a výborný do přesilovky. Věříme, že nám v závěru sezóny může opravdu pomoct,“ uvádí k hráčské výměně Tomáš Vlasák, sportovní manažer HC Škoda Plzeň s tím, že Honejsek přichází do konce této sezóny.

Martin Beránek

Martin Beránek je 21letý úročník, který pochází z Českých Budějovic. Hokejově vyrůstal právě na jihu Čech, odkud v této sezóně zamířil do Mladé Boleslavi. V mládežnickém věku byl pravidelným reprezentantem.

Antonín Honejsek

Antonín Honejsek je 31letý útočník, který se narodil v Prostějově. Po mistrovství světa osmnáctiletých ve Fargu odešel hrát do kanadské ligy WHL za Moose Jaw Warriors. Poté se vrátil do Zlína a v plzeňské mistrovské sezóně získal se ševci stříbrné medaile. O rok později už oslavil titul.

Po tomto úspěchu přestoupil v další sezóně do finského Espoo Blues, vrátil se však ještě v průběhu tohoto ročníku zpět do extraligy, kde hájil v sezóně 2014/2015 barvy Komety Brno. V průběhu následující sezóny oblékl ještě dres Mountfieldu HK, než se vrátil do mateřského Zlína.


Sdílet