Hokejová Plzeň hlásí návrat. Ze zámoří zpět míří útočník Pour | Sportovní Plzeň

 

 

Hokejová Plzeň hlásí návrat. Ze zámoří zpět míří útočník Pour

Marie Osvaldová4. 12. 2022


Foto: HC Škoda Plzeň


Minulý rok v létě opouštěl svůj domov a zamířil za svým zaoceánským snem. První rok v Severní Americe strávil útočník Jakub Pour v AHL, letos pro něj ovšem na soupisce záložního týmu Chicaga nezbylo místo. A tak míří zpět do extraligy. Rokycanský rodák a odchovanec modrobílého hokeje podepsal se Škodou Plzeň smlouvu až do konce ročníku 2023/24.

„Byli jsme v kontaktu od začátku sezóny, ale věděli jsme, že Kuba chce za mořem ještě zabojovat. Před týdnem jsme získali informaci, že už tedy zvažuje návrat a pochopitelně jsme do jednání vstoupili. Věříme, že nabral zkušenosti a pro tým bude velkým přínosem,“ uvedl sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák s tím, že smlouva je podepsaná do konce následující sezóny.

Sám Pour věří, že je návrat do Plzně aktuálně tím nejlepším řešením. "Moc se těším domů. Přemýšlel jsem, jestli zkusit zahraničí, ale v mé současné situaci je Plzeň to nejlepší. Mám tu zázemí, rodinu a kamarády a věřím, že se tu i nadále budu posouvat jak lidsky, tak hokejově," podotkl.

Za HC Škoda Plzeň odehrál Pour 162 extraligových utkání a v naší nejvyšší soutěži nikdy neoblékal jiný dres. Zapsal 32 gólů a přidal 15 asistencí.


Sdílet