Hokejová Plzeň hlásí další posilu, lovila v Olomouci! | Sportovní Plzeň

 

 

Hokejová Plzeň hlásí další posilu, lovila v Olomouci!

Marie Osvaldová6. 5. 2023


Zdroj: HC Škoda Plzeň

Další posilou plzeňských indiánů se stal obránce Tomáš Dujsík, který na západ Čech přichází z Olomouce. Třicetiletý bek podepsal v Plzni tříletou smlouvu.

„Tomáš je útočný, zkušený obránce a je to pravák, který nám v defenzivě chyběl. Zapadá nám do koncepce. Je komplexním hokejistou, může hrát přesilovky i oslabení, v nichž nám hodně pomůže. Také umí zahrát do těla a je to poctivý hráč, což je pro nás velice podstatné," prohlásil generální manažer Škody Plzeň Martin Straka.

Dujsíkovi přistálo na stole hned několik nabídek, nakonec ho ale oslovilo jednání s indiány. "Kádr je v přestavbě a koncepce organizace se mi líbí. Dopředu jsme řešili mou pozici v týmu, proto jsem velice rád, že jsme se domluvili na tříleté smlouvě,“ prohlásila čerstvá posila Škody.

Třicetiletý rodák z Brna je odchovancem místního hokeje. Za Kometu nastupoval až do svých 23 let, jen vždy na několik zápasů v sezóně vypomohl prvoligovým celkům z Třebíče nebo Přerova. Osm startů zapsal i za druholigovou Břeclav. Pro sezónu 2016/17 se stěhoval do Karlových Varů a za místní Energii bojoval po zbytek ročníku. Ale od dalšího ročníku se upsal olomoucké Moře a toto partnerství trvalo po dlouhých šest sezón. 


Sdílet