Hokejová extraliga odkládá zápasy, hrát se nebude přes dva týdny - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Hokejová extraliga odkládá zápasy, hrát se nebude přes dva týdny

Od osm - 11. 3. 2020


Foto: HC Škoda Plzeň

Zástupci extraligových klubů ve středu rozhodli, že sezonu prozatím neukončí. Play-off i předkolo se odkládá do 29. března. Poté se bude situace vyhodnocovat znovu. Na řešení se shodly všechny kluby, které budou v play-off pokračovat. 


"Je to nejpozdější termín pro dohrání předkola a zahájení čtvrtfinále," prohlásil ředitel extraligy Josef Řezníček. Současné předkolo se dohraje jedním utkáním, bude se tedy hrát na dva vítězné zápasy. Po jednodenním volnu by začalo čtvrtfinále ve zkrácené verzi na tři vítězná utkání. "Stejným způsobem by pokračovalo i semifinále a finále tak, abychom podle závazků dohráli play-off do 29. dubna," uvedl Řezníček s tím, že pokud se extraliga nedohraje, bude rozhodovat výkonný výbor. "Dovedu si představit, že by vítěz základní části nebyl vyhlášen jako mistr extraligy," doplnil Řezníček. Na sestupu Kladna z nejvyšší soutěže se nic nemění, otázka postupujícího týmu z první ligy se bude teprve řešit.

Sdílet