Hokejisté Plzně zvítězili v Olomouci, bojovné utkání rozhodla závěrečná třetina | Sportovní Plzeň

Hokejisté Plzně zvítězili v Olomouci, bojovné utkání rozhodla závěrečná třetina

Josef Krebs23. 10. 2022

Hokejisté Plzně zvítězili v rámci 14. kola hokejové Tipsport extraligy na ledě Olomouce 1:4. Utkání nabídlo obrovský boj o každý kousek kluziště, do druhé čtvrtiny základní části ale nakonec lépe vstoupili Plzeňští, kteří tak svému soupeři oplatili porážku z úvodního utkání letošní sezóny.

Do utkání vstoupili lépe domácí, už v 5. minutě se o první gól postaral Tomáš Dujsík, který tvrdě vypálil od levého mantinelu a využil zakrytého výhledu brankáře Pavláta - 1:0 pro Olomouc. Navýšit skóre mohl Lukáš Anděl, bekhendová střela olomouckého útočníka ovšem neměla dostatečnou výšku na přelobování nastaveného betonu.

Ve druhé třetině už přejali iniciativu hosté z Plzně. Tomáš Mertl si výborně sjel na pravý kruh a zamířil přesně k bližší tyči - 1:1. Vzápětí dorážel Hrabík na brankovišti ránu Zámorského od modré, tentokrát Lukáš odolal. Nebezpečně vypadala i tečovaná střela Vitaloše od modré čáry, skóre se ale neměnilo. Po druhé třetině tak hráči odcházeli do kabin za nerozhodného stavu.

Poslední dvacetiminutovku načal již po dvaceti vteřinách Marek Baránek, který napřáhl na vrcholu levého kruhu a puk se zastavil až za zády domácího gólmana - 1:2 pro Plzeň. O pouhé dvě minuty později tečoval šikovně pokus Zámorského Filip Suchý a svou premiérovou trefou v sezóně navýšil na rozdíl dvou branek.

Plzeňští ve zbytku utkání nepřipustili žádné drama. Gólový účet modrobílých naopak ještě rozšířil Adam Dvořák, který v závěrečných vteřinách pečetil do opuštěné domácí svatyně na konečných 1:4. Plzeň si tak připsala body počtvrté v řadě, v dalším kole se navíc představí doma - v pátek 28. října hostí Vítkovice.