Hokejisté Plzně znovu padli a jsou krok od konce sezóny | Sportovní Plzeň

 

 

Hokejisté Plzně znovu padli a jsou krok od konce sezóny

Marie Osvaldová14. 3. 2022


ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté podlehli ve třetim zápase předkola play-off Mladé Boleslavi na jejím ledě 3:5 a v úterý musí zvítězit, jinak pro ně sezóna definitivně končí. Západočeši přitom dokázali otočit vývoj utkání, když se ze stavu 0:2 dostali do vedení 3:2. Závěr už ale patřil Středočechům, vítěznou trefu zaznamenal explzeňský Matyáš Kantner v 57. minutě.

Skóre poměrně brzy otevřel po chybě v hostující rozehrávce Jan Eberle, který na brankovišti dorazil předchozí zakončení zblízka Najmana. Pro explzeňského hráče se jedná o již druhou trefu v sérii, přitom během celé základní části se prosadil pouze jednou. Navýšení náskoku měl na čepeli Šťastný. Ten se řítil sám na Pavláta ze strany, síť ovšem rozvlnil pouze z boku. Naopak srovnat mohl Kodýtek, který se protáhl mezi obránci do sóla, jenže Krošelj povolal do zbraně vyrážečku. Nevedlo se ani Najmanovi, jenž se vymotal zpoza branky před ní, avšak muž s maskou Škody odolal.

Prostřední periodu načal z vrcholu levého kruhu v přesilové hře Šťastný, Pavlát zakročil vyrážečkou. Ovšem nedosáhl na pokus z ostrého úhlu svého dalšího exspoluhráče Matyáše Kantnera, jenž vrátil puk zpět do ohně velmi rychle poté, co opět Šťastný z mezikruží minul zařízení. Poté se prohnal kolem beků před svatyni Západočechů Fořt, její strážce akcie modrobílých udržel ve hře. Když navíc za nedlouho poté Gustaf Thorell rozvlnil síť z levé strany po předchozím nepřesném zakončení Blomstranda zprava, dostalo utkání rázem úplně nový náboj.

Třetí periodu odstartovali Šťastný s Najmanem, kteří dotlačili do branky kromě puku i brankáře soupeře a skoro i sebe, gól tak nemohl být uznán. Domácí následně navíc dvakrát pohrdli přesilovou hrou a přišel trest. Výhodu jednoho muže v poli totiž dostala i Škoda a ta udeřila. Čerešňák posunul od modré z osy hřiště na vrchol pravého kruhu Michalu Bulířovi, který z první trefil místečko mezi betony. Povedený obrat dokonal Martin Lang, jenž obdržel příhru zpoza branky před ní od Dzierkalse a zavěsil pod břevno. Ovšem i Bruslaři se nenechali jen tak zastrašit a prezentovali se otočkou. Nejprve se štěstím s přispěním teče soupeře po objetí branky zakončil Miloš Kelemen, aby přesně po třiašedesáti vteřinách vzal povedenou ranou na sebe přečíslení dva na jednoho opět Matyáš Kantner. Definitivní pojistku měl na čepeli z mezikruží Šťastný, jenže přestřelil. Pátý gól ale nakonec domácí přeci jenom přidali, když opuštěnou klec indiánů trefil Miloš Kelemen. Mladá Boleslav tak nyní v rukách třímá mečbol, naopak indiáni musejí k postupu do čtvrtfinále dvakrát uspět.

hcplzen.cz


Sdílet