Hokejisté Plzně urvali výhru nad Českými Budějovicemi | Sportovní Plzeň

 

 

Hokejisté Plzně urvali výhru nad Českými Budějovicemi

Marie Osvaldová17. 1. 2024


Foto: HC Škoda Plzeň


Plzeňští hokejisté zvládli dohrávku 29. kola extraligy, když na domácím ledě zdolali České Budějovice 4:3. Západočeši v zápase vedli 4:1 díky dvěma gólům Matýse a jedné trefě Schleisse a Poura. Hosté utkání ještě zdramatizovali, na body už ale nedosáhli.

Jako první v utkání zahrozil Hrabík, který se natlačil před Hrachovinu, jehož si potáhl k levé tyči a zakončoval k pravé, leč tu těsně minul. Lépe mířil z mezikruží Šiler, avšak vyrážečka gólmana hostí byla proti. Až dotřetice to indiánům vyšlo. Souvislý tlak vzal na sebe kapitán Jan Schleiss, jenž zamířil z osy hřiště od modré do sítě ranou otřenou o tyč. A druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Jakub Pour táhl přečíslení dva na jednoho, vzal vše na sebe a z pravé strany dostal touš do sítě pod betonem Hrachoviny. Hosté odpovědi za pouhých jedenáct vteřin přesilové hry. Puk Motor vykombinoval pro Jana Ordoše k levé tyči a ten jej dokázal procpat do sítě. To Plzni v té samé herní situaci chyběly milimetry, Ondřej Matýs totiž z vrcholu levého kruhu málem rozpůlil břevno. Západočeši tak odpověděli opět v plných stavech v přečíslení. To táhla právě modrobílá jednaosmdesátka, která rovněž z levé strany tentokrát svou střelu vecpala pod břevno.

A jak úvodní část indiáni zakončili, tak tu druhou rozehráli. V početní výhodě vykombinovali pozici pro osamoceného Ondřeje Matýse u levé tyče, který zakončoval prakticky do prázdné. Po chvilce se z jízdy dostal k bombě z první kousek za modrou Piskáček. Tu Hrachovina vyrazil jen vedle sebe, ale na dorážku domácí hráči nedosáhli. Naopak vzápětí z vrcholu brankoviště již Indrák ano, avšak muž s maskou Jihočechů si s ní poradil, stejně jako před tím betonem s ránou Laaksa od modré. A tak udeřilo na druhé straně. Hosté byli sice po většinu prostředního dějství pasivní, leč pomohla jim opět přesilová hra. Ke střele z mezikruží se dostal Přikryl a na brankovišti doklepl puk do sítě Jakub Valský. No a v dalším oslabení indiáni inkasovali dokonce vteřinu před druhou sirénou, když zblízka zamířil do levého horního růžku znovu Jan Ordoš.

Poslední dvacetiminutovku začal svojí šancí z mezikruží hostující Simon, Hlavaj  alesvé barvy podržel lapačkou. Do podobných míst si nabruslil na druhé straně i Söderlund, avšak minul. Za nedlouho poté se mezi beky prodral až před Hrachovinu Indrák, jenže to měl na bekhend a ten si muž s maskou Jihočechů pohlídal. Stejně tak Hlavaj betonem pálícího Přikryla z první z vrcholu levého kruhu. Následně si dobrým napadáním vybojoval černý nesmysl na ose hřiště Šiler, přízemní rána ale skórem nepohnula. Stejně tak ze stejné pozice pokus Hovorky, který muž s maskou indiánů vyrazil ramenem. 126 vteřin před závěrečnou sirénou zkusili hosté hru bez brankáře, ale jejich snaha už byla marná.

hcplzen.cz


Sdílet