Hokejisté Plzně porazili v souboji dvou Škodovek Mladou Boleslav na nájezdy | Sportovní Plzeň

 

 

Hokejisté Plzně porazili v souboji dvou Škodovek Mladou Boleslav na nájezdy

Marie Osvaldová19. 1. 2024


Foto: BK Mladá Boleslav


Cenné dva body z ledu lepšící se Mladé Boleslavi odvezli hokejisté Plzně. Domácí Bruslaře poslal do vedení v polovině první třetiny Fořt, na jeho branku ale zareagoval o čtyři minuty později Petr Zámorský. Rozhodnutí nakonec přinesly až nájezdy, v nichž se prosadilo trio Šiler, Söderlund a Matýs, a protože Pavlát nelovil puk z klece ani jednou, mohli se indiáni radovat z výhry 2:1.

Aktivněji do utkání vstoupila domácí Boleslav, první velkou šanci měla nicméně Škodovka. Miroslav Indrák se krásně uvolnil přes Gewieseho, tváří v tvář Růžičkovi avšak neuspěl. To domácí na opačné straně si vedli o mnoho lépe. Od modré čáry vystřelil Filip Pyrochta, odraženou ránu vzápětí dorazil do sítě Tomáš Fořt. Hned o minutu později se Boleslav radovala podruhé, nicméně video prokázalo, že střela Rohdina neprošla až za brankovou čáru. Ve čtrnácté minutě bylo srovnáno. Jakub Lev vyhrál v útočné třetině čistě buly na Petra Zámorského, který ostrou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Středočeši si mohli vzít bleskově zpět, skryté nahození Čecha ale skončilo jen na brankové konstrukci.

Hned na úvod druhé části měl velkou šanci domácí forvard Roman, který ovšem tvrdou ránou znovu napálil jen tyčku. Rohdin posléze tečoval nebezpečnou ránu od modré čáry, jeho pokus se ovšem mezi tři tyče nevešel. Mladé Boleslav se neprosadila ani v početní výhodě pět na tři, protože Pyrochta z vrcholu pravého kruhu znovu orazítkoval pouze břevno. Malát zase nedopravil kotouč do sítě, přestože měl před sebou poloprázdnou bránu. Na druhé straně si Škoda rovněž zahrála v početní výhodě, pět útočníků Plzně si vypracovalo až drtivý tlak, střely Lva či Söderlunda svůj cíl nenašly. V závěru třetiny podržel hostující mužstvo Dominik Pavlát, který přečetl únik Skalického. I po dvou třetinách tak platil stav 1:1.

V poslední dvacetiminutovce jako první zahrozil Jan Skok, Růžička jeho pokus vyrazil svou vyrážečkou. Pyrochta zase od modré čáry našel jen připravenou lapačku Dominika Pavláta. Hrál se vyrovnaný hokej, ani jeden z týmu se nechtěl dopustil osudové chyby. Nerozhodný stav mohl prolomit Tomáš Fořt, který střílel z ostrého úhlu, Pavlát jeho ránu skvěle vykopl svým betonem. Plzeňský brankář si poradil i proti ráně Dvořáčka z pravého kruhu. Velkou příležitost měl rovněž i Tim Söderlund, který se zmocnil puku po sražené ráně Zámorského, bývalý hráč Mladé Boleslavi následně ale přestřelil branku. Zápas tak musel do prodloužení.

Na úvod prodloužení měl obrovskou šanci Pyrochta, který byl sám před Pavlátem, ten ho nicméně skvěle vychytal. Rozhodnout mohl také Filip Jansa, v poslední minutě ovšem z osy hřiště rozhodující gól nevstřelil. Z rychlého brejku měl ještě jednu možnost Pyrochta, Pavlát zachytil puk na poslední chvíli na brankové čáře. O držiteli bonusového bodu tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich Dominik Pavlát zavřel svou bránu, nedostal ani jeden gól. Naopak za Plzeň se postupně trefili Jakub Šiler, Tim Söderlund a Ondřej Matýs.

hcplzen.cz


Sdílet