Hokejisté Plzně ukončili sérii porážek, z utkání s Litvínovem berou tři body | Sportovní Plzeň

Hokejisté Plzně ukončili sérii porážek, z utkání s Litvínovem berou tři body

Josef Krebs13. 1. 2023

Hokejisté Plzně ukončili pátečním utkáním s Litvínovem sérii tří porážek. Svého soupeře porazili na domácím ledě 4:1 a zapsali si do tabulky důležité tři body. Skvělým výkonem k výhře přispěl útočník Filip Suchý, který zaznamenal dva góly.

Škodovka do utkání nevstoupila vůbec dobře. Hned v první minutě se za její obranu dostal Zdráhal, jeho bekhendový pokus Svoboda lapil. Vzápětí se situace opakovala, přišel faul a nařízené trestné střílení využil ranou k pravé tyči Danny Giorgio Estephan. Modrobílí zkusili odpovědět Pourem, jenž obdržel přihrávku k levé tyči, svou střelou ale síť rozvlnil pouze z boku.

Ve 26. minutě Baránek vypálil od modré a dorážkou se zapsal na listinu střelců Filip Suchý - 1:1. Dokonat obrat mohl z mezikruží Kodýtek, Godla ale sklapl betony včas. Na druhé straně sjel při rozehrávce puk z čepele Svobodovi za bránou, Sukeľ však minul opuštěnou klec. Po chvilce si Rekonen s Malátem v přečíslení dvou na jednoho dvakrát vyměnili puk, nakonec druhý jmenovaný u pravé tyče přestřelil. Obrat tak dokonal až Kryštof Hrabík, který u levé krásně protečoval pod břevno pobídku Baránka od modré - 2:1.

Poslední dvacetiminutovku odstartoval Sukeľ z mezikruží, Svoboda sklapl betony včas. Na druhé straně zahrozil z osy hřiště Kodýtek, když protečoval pobídku Kaňáka od modré. Ještě lépe si vedl Jakub Pour, který navýšil náskok svých barev na 3:1 Definitivně mohl rozhodnout také Mertl, který pláchl všem na ledě, Godla ale svižnou střelu vyrazil. Pojistku tak přidal až v oslabení čtyři proti šesti přes celé hřiště Filip Suchý. Škoda tak potvrdila, že na Vervu umí, opanovala devátý vzájemný extraligový duel z posledních jedenácti.