Hokejisté Plzně podlehli na domácím ledě Hradci Králové | Sportovní Plzeň

 

 

Hokejisté Plzně podlehli na domácím ledě Hradci Králové

Josef Krebs5. 1. 2023


Foto: HC Škoda Plzeň


Indiáni se poprvé v roce 2023 představili před svými fanoušky. V předehrávce 35. extraligového kola na domácím ledě nestačili na hradecký Mountfield, kterému podlehli 0:4. 

Skóre utkání se poprvé měnilo v úvodní početní výhodě střetnutí, když z levého kruhu zamířil přesně do bližšího horního růžku Aleš Jergl - 0:1. Domácím hráčům se nevedlo ani v prostředním dějství, kdy nejprve špatně vyhodili puk z pásma, na modré čáře se jej ujal Jergl a následnou střelu na brankovišti do sítě protečoval Jordann Perret - 0:2. Za necelou minutu se navíc zblízka prosadil i Jan Eberle a Východočeši tak odskočili na rozdíl tří gólů.

Poslední periodu odstartoval střelou z mezikruží Kodýtek, Růžička ale vyrazil. Poté se do puku na modré čáře opřel Kvasnička, hostující gólman ovšem dobře viděl a zakročil lapačkou. Tečku za dnešním zápasem udělal opět bývalý hráč Plzně Jan Eberle, který na brankovišti tečoval střelu Cingela od modré - 0:4. I potřetí ve vzájemných letošních zápasech obou celků tak platí, že všechny body odvážejí hosté.


Sdílet