Hokejisté Plzně jsou krok od konce sezóny. Třetí bitvu s Libercem rozhodlo video | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová11. 3. 2023

Jednu prohru od vyřazení v předkole play-off jsou hokejisté Škody Plzeň. Třetí zápas série s Libercem dnes na domácím ledě prohráli 1:3 a už v neděli pro ně může sezóna skončit, pokud Severočechy neporazí. Sobotní duel přitom začali indiáni dobře, když je ve druhé třetině poslal do vedení ve dvojnásobné přesilovce Jakub Pour. Hosté ale ještě v prostřední části srovnali a rozhodující úder zasadili Škodovce v 50. minutě. Trefu Kolmanna posvětil videorozhodčí, ač žádný ze záběrů puk za brankovou čarou neodhalil. V poslední minutě pečetil výhru Tygrů střelou do prázdné branky Birner.

První šanci zápasu měl domácí bek Piskáček, který si od modré popojel do výhodné pozice a řádně prověřil Kváču. Činil se i na druhé straně Pavlát, když Birner pálil po příhře zpoza svatyně indiánů před ní. Následně se v početní výhodě dostal k zakončení mezi kruhy Bulíř, avšak minul. Když poté ještě dělovka Zámorského od modré skončila na betonu muž s maskou Severočechů, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Prostřední dějství odšputnoval z levého kruhu Baránek, ještě u bližší tyče dorážel Jakub Pour, Kváča prostor u ní utěsnil. Nedosáhl ale po chvilce na dorážku stejného hráče z vrcholu brankoviště, když libercký gólman pouze před sebe vyrazil ránu Zámorského pár kroků za modrou. Po chvilce skvělým napadáním vybojoval puk Blomstrand, poslal jej ihned mezi kruhy Dvořákovi, který málem rozpůlil levou tyč. Do kabin se nakonec ale šlo opět za nerozhodnutého stavu, když si Michael Frolík vybruslil z pravého rohu před bránu a zavěsil.

Jako první ve třetí dvacetiminutovce zahrozil Frolík, který v oslabení dobře napadal a vypálil z mezikruží, avšak mimo. Poté vznikla na brankovišti valná hromada a  z ničeho nic sudí gól po poradě s videem uznali, přestože puk za čarou vidět nebyl. Autorem gólu byl označen Petr Kolmann. Za vyrovnáním se rychle hnal Jaroměřský z pravého kruhu, tvrdou bombou ale minul. V závěru utkání ještě domácí i v oslabení zkusili hru bez gólmana, jediným výsledkem byla ale pouze třetí trefa Birnera.