Hokejisté Plzně mají jasno o nových trenérech. Kdo je povede?

Marie Osvaldová6. 4. 2021


Foto: HC Škoda Plzeň


Hlavními trenéry hokejistů Škody Plzeň budou Václav Baďouček a Miloš Říha. Asistentem trenérů Tomáš Vlasák, který i nadále pokračuje v roli sportovního manažera. Trenérem gólmanů zůstává Rudolf Pejchar, kondičním trenérem Jan Snopek, videotrenérem Vojtěch Tulačka a fyzioterapeutem Adam Havel.


„Nabídku od Tomáše Vlasáka jsem dostal bezprostředně po skončení naší sezóny s Vrchlabím, takže ještě na cestě domů ze Vsetína. Sice pro mě byla překvapením, ale rozhodl jsem se velice rychle. Jsem Plzeňák, proto mě obrovsky oslovila a byl jsem jí nesmírně potěšen. Během pondělního dopoledne jsme si zatelefonovali ohledně složení celého realizačního týmu a dohoda byla velice rychlá,“ říká Václav Baďouček. „Jednání bylo velice rychlé a z mého pohledu na poslední chvíli, neboť jsem již před nabídkou z Plzně řešil jiné možnosti. Mám velice dobrý pocit z toho, že jsem se takto rozhodl, neboť se mi líbí vize organizace a jak klub dlouhodobě pracuje. Na vysoké úrovni byla i jednání s Martinem Strakou a Tomášem Vlasákem. S Vencou Baďoučkem se navíc hodně dlouho a dobře známe,“ uvádí Miloš Říha.


„Václav mě požadavkem, abych se přidal do trenérského týmu i já, popravdě zaskočil. Ale velice mile, to musím dodat. Oproti mým kolegům jsem ještě trenérský novic, protože oni mají už celou řadu zkušeností a já byl na střídačce jen jeden rok,“ přiznává Tomáš Vlasák. „Určitě chci ale být platným členem týmu a přispět třeba při plánování přesilovek. Naším cílem je utvořit sehraný trenérský tým, abychom náš mančaft vedli k hokeji, na který se dobře dívá a který je úspěšný.“


Václav Baďouček a Miloš Říha budou mít rovnocenné role a pravomoci, oba tedy budou pracovat na pozici hlavního trenéra. „K sobě jsme chtěli právě Tomáše Vlasáka, který mužstvo perfektně zná. A pro svou pozici manažera navíc jasně uvidí, jak který z kluků pracuje. Na konkrétních věcech, jako je odpovědnost za přesilovky, oslabení, bule atd., se dohodneme ve fázi, než půjdeme s mužstvem na led. Ale nejdůležitější je to, že vše bude týmová práce,“ vysvětluje Miloš Říha.


Hráčský A tým HC Škoda Plzeň, jehož podobu klub bude moct dle regulí představit veřejnosti až 1. května, nabírá velice konkrétních podob. „Máme dvě místa volná – jedno v obraně a jedno v útoku. S kolegy zastáváme velice podobný názor, jaké typy bychom chtěli přivést, a to klidně i cizince, ale nebudeme nijak pospíchat. Vyčkáme,“ doplnil Tomáš Vlasák.


Trenéři se rovněž shodují na tváři týmu, kterou mu budou vštěpovat. „Chceme i nadále zapojovat mladé hráče a odchovance do A týmu a prezentovat se agresivním, bruslivým hokejem. Zkrátka hrát aktivně a útočně tak, abychom byli co nejlepší, pro soupeře nepříjemní a abychom naším hokejem bavili fanoušky,“ popisuje Václav Baďouček. „Budeme pokračovat v cestě, kterou Plzeň dlouhodobě jde. Samozřejmě se do hry promítne i náš rukopis a některé věci změníme, ale věřím, že budeme úspěšní,“ uzavírá Miloš Říha.


Sdílet